Prezydent Andrzej Duda wraz ze swoją żoną Agatą Kornhauser-Dudą postanowili objąć patronat nad obchodami 200-lecia Liceum w Nowym Sączu. Z tej okazji odwiedzili szkołę i przemawiali do jej uczniów i pedagogów. Prezydent miał świetny humor, jednak chyba pozwolił sobie na zbyt wiele.

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im Jana Długosza w Nowym Sączu może się pochwalić niemałą tradycją. Szkoła obchodzi w tym roku 200-lecie istnienia, co wywarło na parze prezydenckiej takie wrażenie, że postanowili objąć uroczystości swoim patronatem.

ZOBACZ TAKŻE: Największy skandal rządów PiS eksplodował. Prezydent Duda ma ogromne kłopoty

Duda publicznie wyśmiał Brigitte Macron

Przy okazji uroczystości z udziałem pary prezydenckiej pierwsza dama postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami. Agada Duda, będąc z wykształcenia germanistką, nauczała swego czasu w szkole z jeszcze dłuższą, bo 400-letnią historią. Opowiadała zatem o tym, jak uczyła w szkole, czego prezydent nie pozostawił bez komentarza.

– Żeby była pełna jasność: nie pracowała tam, kiedy ja tam chodziłem – zaznaczyła głowa państwa.

Było to naturalnie nawiązanie do francuskiej pary prezydenckiej. Warto przypomnieć, że 40-letnia Brigitte Auzière była nauczycielką 15-letniego wówczas Emmanuela Macrona w szkole.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Duda miał drugi wypadek samochodowy. Szokujące informacje

Przyszły prezydent Francji chodził nawet do tej samej klasy z jednym z jej dzieci. Po ukończeniu szkoły przez Macrona jego nauczycielka rozwiodła się i związała z młodziutkim Emmanuelem, z którym już wcześniej wdała się w romans.

Dobry żart czy… międzynarodowa afera?

Słowa Andrzeja Dudy zostały przez wszystkich odebrane ze śmiechem. Jego żona pogłaskała go po policzku i pozwoliła się objąć. Jednak żart z pierwszej damy innego państwa nie jest najlepszą metodą na dyplomację.

Sytuacja może zostać negatywnie odebrana we Francji. Polska już teraz jest bardzo negatywnie oceniana przez rządzącego w Paryżu prezydenta. Jeśli do jego uszu dojdzie, że głowa państwa polskiego wyśmiewa jego żonę, gotów uruchomić wszystkie posiadane narzędzia w kraju i Unii Europejskiej do walki z Polską.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda szczerze o swoim małżeństwie. „Nie mieliśmy nic”

Czy żart Andrzeja Dudy był śmieszny?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]


Najzabawniejsze memy o 500 plus [ZOBACZ!]