Wizyta Donalda Trumpa w Polsce bez wątpienia była bardzo ważnym wydarzeniem w politycznej karierze Andrzeja Dudy. Bardzo chętnie opowiedział więc o niej dziennikarce Telewizji Polskiej. Oprócz szczegółów dotyczących tematów rozmów oraz wspólnych stanowisk, prezydent zdradził obywatelom, jakim człowiekiem w osobistym kontakcie jest przywódca Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump jest bardzo konkretny. Czuje się, że pan prezydent ma ten „backgorund” biznesowy. Nie lubi takiego politycznego kwiecenia, opowiadania jakichś długich wstępów. Oczekuje od razu przejścia do konkretów. Zadaje też konkretne pytania i udziela konkretnych odpowiedzi. (…) Widać, że jest to człowiek, który całe swoje życie robił biznes – opowiedział z uśmiechem na twarzy Andrzej Duda. Na tym oczywiście się nie skończyło, bo wspomnienie czasu spędzonego wspólnie z Trumpem najwyraźniej było dla niego bardzo ważne.

–  W czasie rozmów bilateralnych delegacji czuło się, że jest to człowiek, który był tym prezesem zarządu. Prowadzenie takich obrad w swojej części delegacji, udzielanie głosu jej kolejnym członkom, sekretarzom stanu, doradcom, widać było, że jest to ktoś bardzo obyty – dodał prezydent Duda. Jego opowieści nie zmieniły więc raczej wizji Trumpa jako rasowego biznesmena. Pokazały jedynie, że swoje zawodowe doświadczenie rzeczywiście chętnie przenosi on na działania polityczne.

...

Zobacz również