Prezydent elekt, Andrzej Duda, który uczestniczył w jubileuszu koronacji ikony Matki Bożej Rychwałdzkiej stwierdził w swoim przemówieniu, że jego partii jako ugrupowaniu ludzi wierzących naprawa Polski wyjdzie lepiej i uczciwiej.

Podczas uroczystości jubileuszowych w Rychwałdzie głos zabierali hierarchowie Kościoła katolickiego m.in. kard. Dziwisz  i abp. Polak oraz zaproszeni goście, w tym prezydent elekt Andrzej Duda. Ten ostatni dziękując za możliwość pomodlenia się i za prezent w postaci kopii obrazu Matki Bożej (który znajdzie się w Pałacu Prezydenckim) stwierdził, że jego ugrupowanie poradzi sobie lepiej z „naprawą” kraju z uwagi na to, że skupia ono ludzi wierzących.

Tego zawsze potrzeba, jeżeli ktoś chce zrealizować wielkie dzieło naprawy Rzeczypospolitej, które jest przed nami. Wierzę, że jako ludzie wierzący, także dzięki tej modlitwie, zdołamy to zrealizować lepiej, uczciwiej i rzetelniej – powiedział prezydent Duda.

Słowa prezydenta elekta zostały przez niektóre środowiska zinterpretowane jako wywyższenie ludzi wierzących nad niewierzących i stwierdzenie, że ci drudzy to ludzie drugiej kategorii z powodu braku wiary i przynależności duchowej do Kościoła katolickiego.

Wielu oburzonych słowami prezydenta elekta przypomniało mu, że demokracja nie pochodzi od Kościoła katolickiego – który jest instytucją de facto niedemokratyczną – tylko od ludu, oraz że „demokracja to głos obywateli, także tych niewierzących”.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również