Drzewa - widok zwala z nóg
Malik Amin Aslam/Twitter
Aneta Wasilewska - 7 Sierpnia 2020

Posadzili miliony drzew. Rok później widok zwala z nóg

Drzewa zostały posadzone w Pakistanie. Efektami niesamowitej pracy podzielono się w sieci. Zmiana, jaka zaszła przez rok, powala na kolana.

Drzewa, które wyrosły przez rok, zapierają dech w piersiach. Doradca pakistańskiego premiera i ministra klimatu podzielił się w mediach społecznościowych niesamowitym nagraniem, widać na nim, jak Rezerwat Przyrody Balloki, który znajduje się niedaleko Lahore, zmienił się przez 365 dni.

Biedronka - klienci będą walić drzwiami i oknamiW sobotę do Biedronki klienci będą walić drzwiami i oknami. Tylko jednego dnia nieprawdopodobna okazjaCzytaj dalej

Posadzili drzewa w rezerwacie

Na pierwszej części nagrania widać, jak pakistański Rezerwat Przyrody Balloki pozbawiony jest zielonej przestrzeni. Wszędzie można zobaczyć jedynie ziemię. Obszar nie miał już nic wspólnego z miejscem, którym był wcześniej. Drzewa zostały posadzone w ramach projektu "10 Billion Tree Tsunami", jaki został wprowadzony przez rząd, by promować zalesianie całego kraju.

Głównym założeniem programu jest zasadzenie miliarda drzew w ciągu pięciu lat. Rząd ma nadzieję, że dzięki programowi rozwinie się przyroda w zalesianych miejscach. Co więcej, obszary mają zostać objęte ochroną, by mogła rozwijać się na nich dzika przyroda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Siostry zaginięcieSiostry poszły do centrum handlowego i zniknęły. Porażająca prawda wyszła na jaw po 40 latachCzytaj dalej

Drzewa całkowicie zmieniły zalesione obszary

Do tej pory, drzewa zasadzono na 20 798 hektarach. Jeszcze w lutym bieżącego roku, rząd zapowiedział, że planuje posadzić jeszcze około 250 milionów sadzonek, niestety pandemia spowodowała, że prace zostały przeniesione na przyszłą wiosnę, by drzewka mogły się przyjąć.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. Myślała, że jej objawy są wynikiem stresu. Nie wiedziała, że jej życie wisi na włosku
3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Drzewa, które dziś można zobaczyć w Rezerwacie Przyrody w Balloki, całkowicie odmieniły obszar, który dziś jest całkowicie zielony. Próżno szukać w tym miejscu, obszarów bez drzew. Z pewnością decyzja rządu o wprowadzeniu projektu "10 Billion Tree Tsunami" przyniesie korzyści nie tylko dla mieszkańców Pakistanu, ale i dla całego środowiska.

Obrazy Pikio

fot. Malik Amin Aslam/Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo właśnie zabrało głos. Obostrzenia wracają w Polsce, wiadomo co się stanie z Polakami
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Rossmann rozdaje produkty znanej marki w wyjątkowej ofercie. Sklep czeka oblężenie

Małgorzata Rozenek - wzrost gwiazdIle wzrostu mają największe polskie gwiazdy? Rozenek może być modelką, ale najbardziej zaskakuje KozidrakCzytaj dalej

Źródło: Bored panda

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News