Szwedzi dokonali, najprawdopodobniej makabrycznego, odkrycia, które poruszyło tamtejsze media. U wybrzeży tego państwa znaleziono wrak nowoczesnej łodzi podwodnej, która jest zapisana cyrylicą. Najprawdopodobniej okręt został wysłany w tajnej misji, a w środku są ciała załogi.

Jak podają tamtejsze media, okręt nie został uszkodzony i jest to nowoczesny model w świetnym stanie. Został znaleziony przez prywatną ekipę Ocean X Team, aczkolwiek informacje przekazała Akademia Obrony Narodowej. Szwedzi są przekonani, że okręt jest jednostką rosyjską.

Okręt, o którym mowa ma 20 metrów długości. Według wstępnych ustaleń, mogło się w nim znajdować od 3 do 6 marynarzy. Co najgorsze, Szwedzi przekonują, że łódź nie ma otwartego luku. To oznacza, że jeśli w łodzi była załoga, to najpewniej jest już martwa.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że łódź nie wzywała pomocy. Oznacza to, że brała zapewne udział w nieudanej tajnej misji. Takiego zdania są Szwedzi. „To poważna sprawa” – mówi Tomas Ries z Akademii Obrony Narodowej.

Obecnie media łączą temat ze sprawą z października 2014 roku, kiedy to inna, rzekomo rosyjska, łódź podwodna miała pojawić się u wybrzeży Szwecji. Wtedy jednak nie odnaleziono okrętu.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

Zobacz również