Polscy wyborcy są zadziwieni. Partnerka Ryszarda Petru podjęła bowiem niespodziewaną, dramatyczną decyzję, która stanowi bezkompromisową odpowiedź na wczorajsze wydarzenia w Sejmie RP.

Joanna Schmidt, a także Joanna Scheuring-Wielgus oraz Krzysztof Mieszkowski zdecydowali się zawiesić swoje członkostwo w Nowoczesnej. Posłowie chcieli w ten sposób zakomunikować otwarty sprzeciw wobec tego, co stało się podczas wczorajszego głosowania w sprawie projektu „Ratujmy Kobiety”.

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące odkrycie! Lepper napisał przed śmiercią list, a w nim o Kaczyńskim

Powodów mogło być więcej

Media odważnie twierdzą jednak, iż na decyzję Schmidt ogromny wpływ miały także zmiany w politycznym życiu jej partnera, Ryszarda Petru. Czas pokaże, czy zdecyduje się ona całkowicie opuścić Nowoczesną i pójdzie nową drogą za ukochanym.

Schmidt zaznaczyła dziś w rozmowie z TVN24, że sama podpisała się pod projektem kontrowersyjnej ustawy. Przeprosiła także wszystkich, którzy liczyli na poważne potraktowanie pomysłu przez polityków opozycji.

ZOBACZ TAKŻE: Ostateczna kompromitacja Petru! Jego słowa o aborcji przejdą do historii

Media wciąż czekają na komentarz Ryszarda Petru w tej sprawie. Wkrótce zapewne zajmie on oficjalne stanowisko i wyrazi opinię na temat odważnej decyzji partnerki.

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia


Te MEMY najlepiej podsumowują Ryszarda Petru [ZOBACZ!]

...

Zobacz również