Ta decyzja zaowocuje bardzo poważną stratą finansową dla Polski. Unia Europejska pozbawi nas nawet 100 miliardów złotych! Klamka już zapadła i nie da się tego odwrócić. Unia ukarała Polskę gigantyczną kwotą!

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, prowadząc ostrą politykę wobec Unii Europejskiej, cały czas powtarzają, że Polsce nie może to zaszkodzić. PiS chętnie zaznacza, że jak długo europejskie państwa nie osiągnął jedności w tej kwestii, niemożliwe będzie nałożenie na Polskę kar finansowych.

ZOBACZ TAKŻE: Sankcje dla Polski coraz bliżej. Szef europejskich liberałów nie ma wątpliwości

Tymczasem Unia znalazła inny sposób na pozbawienie naszego kraju horrendalnych pieniędzy. Wszystko za sprawą cięć w budżecie sojuszu, które dotkną przede wszystkim tzw. polityki spójności. Ta z założenia służy wyrównywaniu różnic między społeczeństwami wewnątrz Unii.

Zmiana budżetu, czy kara?

Zmniejszenie nakładów unijnego budżetu na politykę spójności związane jest między innymi z odejściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ten kraj wkładał dotąd do europejskiego budżetu ok. 10 mld euro. Tymczasem w nowym budżecie, planowanym na 5-7 lat po 2020 roku tych pieniędzy nie bierze się już pod uwagę.

ZOBACZ TAKŻE: Unia Europejska przygotowuje się na WYJŚCIE Polski ze wspólnoty

Drugim powodem jest przeniesienie pieniędzy na inne cele. Zjednoczona Europa w najbliższych latach planuje zwiększyć nakłady finansowe na politykę migracyjną i obronność. Na te cele ma trafić część pieniędzy dotąd przeznaczanych właśnie na politykę spójności.

Unia ukarała Polskę. Zrobiła to bez sankcji

Polska od lat jest jednym z głównych beneficjentów europejskiego programu polityki spójności. W latach 2014-2020 nasz kraj otrzymał (i jeszcze otrzyma) 86 mld euro z tego tytułu. Tymczasem nowy budżet ma być przygotowany tak, że nawet 1/3 dotąd otrzymywanej kwoty może ominąć nasz kraj.

ZOBACZ TAKŻE: Europa w totalnym szoku! Poranny nalot polskich służb na sąd, lawinowe aresztowania

Według mediów w ten sposób Polska może stracić od 12 do nawet 25 mld euro. To zaś oznacza nawet do 100 mld złotych! Jak donosi część dziennikarzy, ma to być karą dla tych państw unijnych, które nie realizują unijnej polityki migracyjnej oraz łamią praworządność. Dlatego największą stratę poniosą Polska i Węgry.

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


9 największych kompromitacji rządu PiS

Zobacz również