Tomasz Komenda, to prawdopodobnie najbardziej skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości Polak ostatnich lat. Niedawno sąd we Wrocławiu podjął decyzję o jego uwolnieniu. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat, teraz jednak wszystko wskazuje na to, że był niewinny. Po początkowej euforii, którą wywołało wyjście na wolność, teraz przyszedł moment załamania.

Z Tomaszem Komendą nie jest dobrze. Chociaż w końcu wyszedł z więzienia, to okazuje się, że moment euforii z odzyskania wolności już minął, a zaczął się moment kryzysu i to poważnego.

Przypominamy, jak wyglądała sprawa Tomasza Komendy. Mężczyzna miał 23 lata, kiedy w 2000 roku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za brutalny gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi.

Tomasz Komenda jest załamany

Komenda nie przyznał się do winy, a kiedy zapadł wyrok skazujący, załamał się. Aktualnie Komenda ma 41 lat i właśnie wyszedł na wolność. Najprawdopodobniej stracił 18 lat życia w więzieniu, mimo tego, że był niewinny.

 Teraz pozwólcie mi po prostu żyć. Po 18 latach jestem tu, gdzie powinienem być od początku, jestem wolnym człowiekiem. – mówił szczęśliwy Tomasz Komenda tuż po tym jak opuścił więzienie. Wydawać by się mogło, że teraz już nic nie powinno go załamać. Niestety, ludzka psychika jest bardziej skomplikowana.

Po kilku dniach na wolności stan psychiczny mężczyzny znacząco się pogorszył. Specjaliści zgodnie twierdzą, że mężczyzna potrzebuje pomocy.

Minęły dwa dni i doszło do załamania. Ciągle płacze, nie potrafi normalnie funkcjonować, nic go nie cieszy. To straszne, jak bardzo więzienie go zniszczyło – mówią w rozmowie z „Super Expressem” bliscy Tomasza Komendy.

Może mieć zaburzenia depresyjno-lękowe. Do końca życia może borykać się z traumą związaną z pobytem w więzieniu – wyjaśnia Malwina Szczygłowska, psychoterapeutka z Wrocławia. Podkreśla również, że Komenda musi się od nowa nauczyć samodzielnie podejmować nawet najprostsze decyzje. Pobyt w więzieniu oducza bowiem wszelkiej odpowiedzialności, człowiek wciąż jest od kogoś zależny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypadek rządowej limuzyny! PiS milczy
  2. Ogromna wtopa Mazurek. Ziobro ją za to zniszczy
  3. Bożena Dykiel na skraju wytrzymałości. Z aktorką jest naprawdę źle

12 wrogów Kremla, którzy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach


Tych komunistycznych generałów PiS chce zdegradować!

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz również