Znana na całym świecie aktorka poddała się bardzo poważnej operacji. W rozmowie z serwisem „Today” wyznała, że zrobiła to, by zminimalizować ryzyko nawrotu śmiertelnej choroby. To jest niesamowita ulga – stwierdziła gwiazda.

Christina Applegate znana jest głównie z roli Kelly w serialu „Świat według Bundych”. W 2008 roku zachorowała na raka piersi. Zamiast długotrwale leczyć się chemioterapią, która nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, aktorka wówczas poddała się podwójnej mastektomii, dzięki czemu wygrała walkę z chorobą.

Ponieważ matka Applegate także przez lata walczyła z nowotworem, aktorka ciągle znajdowała się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania. Teraz zdecydowała się podjąć kolejną trudną decyzję.

– Dwa tygodnie temu miałam usunięte jajniki i jajowody. Moja kuzynka odeszła w 2008 roku z powodu raka jajników […] Ja mogłam temu zapobiec, w ten sposób przejęłam kontrolę nad wszystkim. To jest niesamowita ulga. Teraz miejmy nadzieję, że nie dostanę nawrotu choroby – mówiła w rozmowie z serwisem „Today”.

Dziś Christina Applegate ma 6-letnią córkę Sandie oraz kochającego mężczyznę u boku. Operacja usunięcia jajników i jajowodów, którą przeszła, wyklucza ponowne zajście w ciążę. Mimo to, aktorka zapewnia, że to była najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć.

...

Zobacz również

Foto: Wikimedia Commons//alotofmillion