Dramat! 350 tys. rodzin musi ODDAĆ 500 plus

Dramat! 350 tys. rodzin musi ODDAĆ 500 plus

Okazuje się, że urzędnicy coraz bardziej rygorystycznie podchodzą do kwestii przyznawania Polakom 500+. 350 tys. rodzin będzie musiało zwrócić otrzymane pieniądze.

Pismo "Duży Format" wzięło pod lupę kwestię masowego odbierania Polakom pieniędzy z programu 500+. Z artykułu wynika, że urzędnicy na polecenie minister rodziny, pracy i polityki społecznej szpiegują beneficjentów programu i sprawdzają, czy środki, które pobrali, rzeczywiście im się należały.

Urzędnicy szpiegują Polaków

- Sąsiadka mnie zaczepiła przed sklepem: - A wie pani, pytali mnie, co tam u pani się dzieje. – Kto pytał? - Urzędniczka z MOPS-u. - A o co? - Kto do pani przychodzi, kiedy. Powiedziałam że nic nie wiem, bo nikogo nie szpieguję. Ale innych też pytali i oni coś tam o pani mówili - czytamy na łamach "Dużego Formatu". Okazuje się, że urzędnicy powołują się na minister Elżbietę Rafalską. - Przekroczyłam kryterium dochodowe o 4 złote. I przez to kazali mi oddać 3 tysiące z odsetkami - żaliła się mama 4-letniej dziewczynki. I miała usłyszeć od urzędniczki, żeby z pretensjami udała się do minister Rafalskiej - Nic nie poradzę. Pretensje nie do mnie, tylko do pani Rafalskiej - czytamy w gazecie.

Masowo odbierają 500 plus

Z pisma wynika, że urzędnicy są coraz bardziej bezlitośni i nie ma z nimi żadnych dyskusji. Przekonała się o tym pani Anna. Rozstała się z mężem, ale zdaniem funkcjonariuszy publicznych nadal żyją razem, bowiem jej mąż odwiedza córkę. Dlatego osoby urzędowe zdecydowały, iż kobiecie nie należy się już 500+. Mieli jej także grozić, i jeśli będzie się awanturować, to będzie musiała oddać dotychczas przyznane środki. - To im mówię, że z partnerem dawno się rozstałam, a jedyne, co mnie z nim łączy, to córka. Na końcu zaczęli mi grozić: - Jak się pani będzie awanturować, to każemy pani zwrócić ponad 5 tysięcy z odsetkami, które pani już dostała - wyznała kobieta.
Proponowane linki:
  1. Pobierasz 500 plus? Rząd masowo odbiera świadczenie
  2. Złe wieści o 500 plus. Rząd musi się z tym pogodzić
  3. Będzie nowe 500 plus, ale nie dla dzieci. Dostać może je każdy
Źródło: superbiz.se.pl Następny artykuł