Dorwali kobietę na marszu. "Policja!", "Spalić ku*wę!"

Dorwali kobietę na marszu. "Policja!", "Spalić ku*wę!"

Chociaż Święto Niepodległości powinno być okazją do pojednania się przeciwstawnych sobie politycznych i poglądowych frakcji, bardzo rzadko do niego dochodzi. Niestety walka stronnictw wychodzi poza poziom werbalny, powodując realne straty, ale także pociągając za sobą fizyczne krzywdzenie innych ludzi. Co szokujące, nie inaczej było dziś we Wrocławiu.

Jacek Międlar i Piotr Rybak poprowadzili dziś "Marsz Polski Niepodległej" we Wrocławiu. Jak wynika z relacji obecnych w okolicy osób oraz posta Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku, doszło tam do kontrowersyjnych wręcz zachowań.

Przekleństwa, wyzwiska, obrzucanie się petardami

- "Spalić ku...ę!"; "Wyp...j z Polski!!!" - to tylko niektóre hasła, które kierowali wobec swoich oponentów uczestnicy wrocławskiego marszu. Jak czytamy w relacjach świadków, na miejscu doszło także do aktów przemocy fizycznej. Jedna z kobiet została dorwana i zaatakowana... petardą. Potrzebowała natychmiastowej pomocy, ponieważ wskutek działań niezidentyfikowanych mężczyzn poparzona została cała jej twarz. To, co wydarzyło się we Wrocławiu, bez wątpienia wstrząsnęło całą Polską. Tysiące obywateli nie mogą uwierzyć w to, że tak wyjątkowy dla naszego kraju dzień przerodził się w zwyczajną burdę.
  "Spalić ku...ę!", "Wyp...j z Polski!!!" - oto jak wygląda "patriotyzm" wg uczestników "Marszu Polski Niepodległej" prowadzonego przez Jacka Międlara i Piotra Rybaka we Wrocławiu. Jedna z dziewczyn ma poparzoną twarz rzuconą w nią petardą. Nasi obserwatorzy są na miejscu. Rejestrujemy przypadki łamania prawa i wizerunki sprawców. W przyszłości na podstawie tych danych będziemy składać zawiadomienia o popełnieniu przestępstw i domagać się ścigania i ukarania osób które publicznie nawołują do waśni na tle narodowościowym, religijnym i etnicznym. Jeśli popierasz to co robimy, wesprzyj nas w tych działaniach. Utrzymujemy się wyłącznie z waszych wpłat. PayPal i karta płatnicza:https://www.omzrik.pl/donacja Dane do przelewu: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ul Górczewska 53 01-401 Warszawa nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540 tytuł : "darowizna na działalność statutową" IBAN : PL19249000050000452084358540 SWIFT: ALBPPLPW Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na 11 listopada 2017
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News