Dorota Wellman szczerze o swojej chorobie. "Choćbym stanęła na głowie i zrobiła pirueta, to nie będę szczupła"

Dorota Wellman szczerze o swojej chorobie. "Choćbym stanęła na głowie i zrobiła pirueta, to nie będę szczupła" Źródło: Wikipedia

Dorota Wellman w wywiadzie dla Plejady opowiedziała szczerze o swojej chorobie. Od lat zmaga się z otyłością. Dziennikarka zapewnia, że bardzo stara się żyć zdrowo.

Dorota Wellman w wywiadzie dla Plejady opowiada o walce z chorobą. Dziennikarka od lat zmaga się z otyłością. Niezbyt często pozwala sobie na wyznania dotyczące życia prywatnego. Zdecydowała się jednak podjąć temat swojej choroby, żeby wyjaśnić tę sprawę i jednocześnie zainspirować osoby borykające się z tym samym problemem do zadbania o swoje zdrowie. 

Dorota Wellman opowiada o swojej otyłości. Robi wszystko, żeby być szczupła?

Dorota Wellman kilka tygodni temu wydała książkę zatytułowaną "I ty możesz być modelką", w której to zaproponowała stylizacje dla osób noszących rozmiary większe niż klasyczne "S". Wydawnictwo utrzymane jest w duchu body positive. Autorka na początku pisze o sobie używając określeń "stara" i "gruba", jednak nie uważa ich za wyrażenia obraźliwe. 

Nie chce być nazywana puszystą

Dziennikarka utrzymuje, że wcale nie wstydzi się mówić o sobie w ten sposób. Przyznaje, że woli być nazywana grubą niż opisywana przy użyciu eufemistycznych określeń, takich jak "puszysta" albo "puchata". Kpi z tego typu przedstawiania jej osoby. Wellman jest kobietą, która nie udaje kogoś, kim nie jest. Jest bardzo świadoma swojego wyglądu i wieku. 

 - Jeśli cieknie mi ślinka, to na widok kolorowych sałat, a nie mięsa. Choroba, która mnie dotknęła, powoduje otyłość i choćbym stanęła na głowie i zrobiła pirueta, to nie będę szczupła. Ćwiczę, jem zdrowo, dbam o siebie, jestem pod opieką lekarzy, ale z pewnymi rzeczami nie wygram - wyznaje gwiazda TVN.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dorota Wellman daleka jest jednak od promowania otyłości, a często jest o to oskarżana przez niektóre media. Prezenterka "Dzień Dobry TVN" stara się raczej inspirować ludzi do zmian i szerzyć pozytywny przekaz. Mówi, że uprawia sport, zdrowo się odżywia i jest pod stałą opieką lekarzy, szczerze przyznaje jednak, że nie ze wszystkim można wygrać. Czasem uwarunkowania genetyczne są na tyle silne, że nic nie da się z tym zrobić. Wellman tłumaczy: "Wyglądam, jakbym zjadła świnię w całości, a na moim talerzu ląduje zwykle zielenina".

Otyłość to plaga XXI wieku

Dziennikarka wyznaje również, że nigdy nie była na żadnej diecie odchudzającej z powodu swojej sylwetki. Nie chce być niewolnicą swojej wagi. Jednocześnie otwarcie opowiada o swoim niepokoju związanym z coraz większą liczbą otyłych wśród dzieci i młodzieży. Nazywa otyłość plagą XXI wieku i straszną chorobą. Wellman proponuje, żeby zamiast nienawidzić siebie i swojego ciała, dbać po prostu o swoje zdrowie, a także skupić się na byciu dobrym człowiekiem dla innych. Apeluje o afirmację różnorodności i o szacunek dla każdej jednostki ludzkiej.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Wałęsa zmiażdżyła Rydzyka! "To nie jest ojciec, to polityk i biznesmen. ŻERUJE na biednych!"
  2. Gwiazda reality-show została ZAMORDOWANA przez swojego kochanka. 8 razy uderzył ją młotkiem w głowę
  3. Julia Wieniawa znowu zaskakuje na Instagramie. "Co Ty masz na głowie?!"
  4. Mama bardzo cieszyła się ze ślubu córki. Gdy dowiecie się, kim jest jej wybranek, zdębiejecie
  5. Porażające informacje Polsatu. To nie była zwykła trąba powietrzna, tylko rzadkie tornado klinowe
  6. Tysiące interwencji służb, widmo powodzi coraz większe. TVN ostrzega przed kolejnymi nawałnicami

Źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News