dorn napieralski
Wiadomości Pikio - 2 Września 2015

Dorn i Napieralski na listach wyborczych PO

Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza Ludwik Dorn i Grzegorz Napieralski będą jedynkami list wyborczych Platformy Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Zaskakujące kandydatury zostały podane do wiadomości na posiedzeniu Rady Krajowej PO.

Były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego będzie reprezentował tym razem konkurencyjną formację Ewy Kopacz. Dorn wystartuje w wyborach parlamentarnych z radomskich list PO. - Jeżeli Polsce potrzebna jest zmiana, to jak i jaką zmianę wprowadzać? Otóż jeśli mam do wyboru między formacją powiązaną z ziemią, z rzeczywistością, i formacją, która buja w stratosferze, to dla dobra Polski, dla dobra i bezpiecznej zmiany wybieram tę pierwszą formację - powiedział na posiedzeniu Rady Krajowej PO Ludwik Dorn. Byłemu politykowi PiS wtórowała szefowa rządu, Ewa Kopacz, która powiedziała, że tacy ludzie jak Ludwik Dorn dobrze rozumieją, jakim zagrożeniem są rządy Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei kojarzony dotychczas z lewicą Grzegorz Napieralski spróbuje swoich sił w walce o miejsce w Senacie w województwie Zachodniopomorskim jako kandydat popierany przez Platformę. Nieoficjalnie wiadomo, że popieranym kandydatem przez PO miał być także Andrzej Rozenek, który razem z Napieralskim próbował stworzyć liczącą się na lewicy formację "Biało-czerwoni" jednak do porozumienia nie doszło z uwagi na sprzeciw dużej części władz partii, którzy "nie wyobrażali sobie popierania kandydatury byłego zastępcy Urbana".Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: gazeta wyborcza
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News