Andrzej Duda ZDEPTANY! Kaczyński nie wytrzyma, kiedy dowie się przez kogo

Andrzej Duda ZDEPTANY! Kaczyński nie wytrzyma, kiedy dowie się przez kogo

Donald Tusk w latach 2007 - 2014 pełnił funkcję premiera Polski. W tym okresie mężczyzna miał tyle samo przeciwników, co i zwolenników. Wszystko zmieniło się jednak gdy polityk wyjechał, aby robić politykę międzynarodową. Ostatnie słowa i zachowania Przewodniczącego Rady Europejskiej sprawiły, że Polacy pokochali go na nowo.

Donald Tusk na nowo odzyskał zaufanie Polaków. Wskazują na to najnowsze badania wykonane przez Instytut Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS. Okazuje się, że były premier Polski wzbudza więcej zaufania, niż ten obecnie urzędujący. Jedak to nie wszystko.

Donald Tusk bije na głowę Andrzeja Dudę oraz Jarosława Kaczyńskiego

Wyniku sondażu wykonanego przez Instytut Badań Społecznych i Rynkowych są naprawdę szokujące. Według danych IBRiS Polacy mają więcej zaufania do Donalda Tuska, niż do obecnego prezydenta czy też premiera. Jarosław Kaczyński również przegrywa w tym zestawieniu. Czyżby Polacy zatęsknili za dawnymi czasami, kiedy u władzy była Platforma Obywatelska? Według sondażu, Donaldowi Tuskowi ufa aż 47,7% badanych. To najwyższy wynik spośród wszystkich możliwych do wskazania osób. Na drugim miejscu plasuje się Andrzej Duda z wynikiem 45,8%. Na podium załapał się również obecny premier, Mateusz Morawiecki. Jemu ufa 42% ankietowanych Polaków. Równie ciekawe jest zestawienie przedstawiające komu nie ufamy. Jarosław Kaczyński nie wzbudza zaufania u aż 57,9% badanych! Niewiele lepszy wynik osiągnął Grzegorz Schetyna - 57,6%.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Donald Tusk podczas przemowy z okazji 11 listopada.

Przewodniczący Rady Europejskiej zabrał ostatnio głos podczas Igrzysk Wolności, czyli wydarzenia, w którym udział biorą między innymi politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pisarze oraz ludzie ze świata nauki. Polityk wrócił wspomnieniami do swoich pierwszych obchodów niepodległości, a także wypowiedział się o tegorocznym marszu z okazji 11 listopada. - Zostawmy ten marsz w spokoju. Zajmijmy się swoją robotą i pokażmy, że może wiosna będzie nasza. Nie ma co czekać na jeźdźca na białym koniu. Liczcie przede wszystkim na siebie. Bo wtedy, gdy Polacy liczyli na siebie i na solidarność, zawsze wygrywali. (...) Podkreślmy to jeszcze raz: bohaterem, ojcem naszej niepodległości jest Józef Piłsudski, bohaterem i ojcem naszej wolności jest Lech Wałęsa. I basta. Nie zmieni tego faktu, żadna odgórna polityka historyczna – powiedział pełen przekonania. Słowa Donalda Tuska spotkały się z ogromnym aplauzem. Czyżby właśnie dzięki takim wykładom polityk na nowo odzyskiwał zaufanie Polaków?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Horror nastolatki wstrząsnął całą Polską. Tak brutalnego i bestialskiego gwałtu nie widział świat
  2. Próbowali to wyciszyć! Ujawniono wstrząsające kulisy wypadku limuzyny prezesa TVP
  3. Cyrk i paranoja! Przez amatorkę w SOP wszyscy jesteśmy w NIEBEZPIECZEŃSTWIE
  4. Syn Martyniuka naprawdę opublikował to zdjęcie! Podzielił się intymnymi chwilami z żoną
  5. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News