tusk (1)
Fot. YouTube/Onet News
Mikołaj Pilecki - 17 Stycznia 2019

Donald Tusk w niebezpieczeństwie?! Służby postawione w stan najwyższej gotowości

Donald Tusk otrzyma zwiększoną ochronę podczas swojej wizyty w Polsce, podaje TVN24. Przewodniczący Rady Europejskiej zjawił się w Gdańsku, aby pożegnać Pawła Adamowicza. Służby zostały postawione w stan najwyższej gotowości.

Morderstwo na Pawle Adamowiczu wstrząsnęło Polską i zmusiło służby do wytężonej pracy na rzecz bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie i liczących się gości rządu. Służba Ochrony Państwa zdążyła wejść już w "wyższy poziom reagowania", co oznacza ciągłą gotowość do akcji, oraz brak urlopów i dni wolnych u funkcjonariuszy. - Odwołano wszystkie urlopy i dni wolne, wszyscy muszą być pod telefonem gotowi na każde wezwanie - powiedział w rozmowie z TVN24 funkcjonariusz SOP. Fakt wprowadzenia obowiązującego stopnia zagrożenia daje Służbie dodatkowe możliwości i pole działania. Funkcjonariusze otrzymają broń długą i kamizelki kuloodporne. - W takiej sytuacji zasila się grupy ochronne dodatkowymi funkcjonariuszami, ale także sprzętem, jak długa broń czy kamizelki kuloodporne. Pełna mobilizacja wynika z tego, że w każdej chwili mogą zapaść decyzje o objęciu ochroną nowych osób - czytamy.

Donald Tusk w niebezpieczeństwie?!

Jak wynika z uzyskanych przez stację informacji, Donald Tusk otrzymał ochronę porównywalną z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów. W jego obstawie jechać będą dwa samochody i znaczna liczba funkcjonariuszy SOP. Wszystko z powodu telefonu, który w dzień zamachu na Adamowicza zarejestrowała infolinia 112. Mężczyzna stwierdził, że "zginął Adamowicz, zginie Tusk i dostanie kulkę w łeb". Sprawca gróźb został zatrzymany.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
WOŚP kultowe momentyWOŚP z Jurkiem Owsiakiem to cała epoka. Pamiętacie te kultowe momenty?Czytaj dalej
Donald Tusk w sobotę zjawi się w gdańskiej Bazylice Mariackiej, gdzie weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza. Prezydent miasta w latach 1998-2018 był jego bliskim przyjacielem i współpracownikiem. Uroczystości pogrzebowe relacjonować będziemy na Pikio.pl. - Przyszliśmy także tu do Ciebie dzisiaj jako gdańszczanie. Każdy mieszkaniec Gdańska pamięta Ciebie od Twojej najwcześniejszej młodości. Byłeś zawsze tam, gdzie trzeba było stanąć przeciwko złu. Całe Twoje życie na tym polegało. Przyszliśmy tutaj do Ciebie wszyscy jako Polacy - mówił o prezydencie Donald Tusk.

Funkcjonariusze SOP są świadomi zagrożenia

W obliczu tak straszliwej tragedii, którą jest mord na Pawle Adamowiczu służby muszą być gotowe na wszystko. W rozmowie z dziennikarzami jeden z mundurowych dobitnie wyraził swój pogląd na sprawę i potrzebę dodatkowej obstawy dla m.in. Donalda Tuska. - Musimy mieć oczy szeroko otwarte i wzmożoną czujność. Wariat z nożem może się pojawić. Nie wiadomo też, czy zamachowiec z Gdańska nie działał na czyjeś - powiedział funkcjonariusz SOP.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Biedronka wyszła zwycięsko ze starcia z Prawem i Sprawiedliwością. Jarosław Kaczyński musi zagryźć zęby
  2. Podpisz petycję! Apelujemy, żeby Jerzy Owsiak pozostał prezesem WOŚP
  3. Podli hejterzy! To co wrzucili do puszek WOŚP przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
  5. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
Emerytury 2019Emerytury wzrosną w 2019, ale o ile? Kwota może cię rozczarować!Czytaj dalej
źródło: tvn24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News