Tusk właśnie zszokował całą Europę! Poprosił o wybaczenie

Tusk właśnie zszokował całą Europę! Poprosił o wybaczenie Źródło: fot.youtube.com/onet news

Donald Tusk postanowił zabrać głos w sprawie święta odzyskania niepodległości w Polsce. Były Premier obecny był na warszawskich uroczystościach, w których brał u boku prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Pomimo tego, że były premier na obchodach był personą skrzętnie pomijaną przez organizatorów obchodów, to zdecydował się na kilka słów życzeń na 100 lecie polskiej niepodległości. Zdania wypowiedziane przez przewodniczącego Rady Europejskiej będą komentowane przez całą Europę.

Donald Tusk jest ostatnio na językach polskiej opinii publicznej, jak też obserwatorów naszej rodzimej sceny politycznej. Polityk był obecny w Polsce na przesłuchaniu komisji Amber Gold, na której obiecywał, że pojawi się jedenastego listopada na obchodach polskiej niepodległości. By dzisiaj móc pojawić się w stolicy kraju, były polityk PO musiał zrezygnować z obowiązków służbowych. To, co powiedział, wstrząśnie całą Europą. W swoim imieniu przeprosił Polskę.

Donald Tusk życzy Polsce wszystkiego najlepszego

Były premier RP postanowił zaszczycić swoim udziałem uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomimo tego, że spotkał się z bardzo chłodnym przyjęciem, jak też nie został odczytany przez organizatorów, to nie przejął się tym zbytnio. Zamiast rozpamiętywać polityczne niesnaski, polityk postanowił złożyć życzenia z okazji odzyskania stulecia polskiej niepodległości. – Życzę naszej niepodległej Rzeczpospolitej w jej setne urodziny i wszystkim rodakom kolejnych 100 lat i jeszcze więcej, w szczęściu i pokoju. Wiem, że na co dzień spieramy się między sobą o kształt Rzeczpospolitej, o przyszłość naszego państwa. I wiem, że czasami za mocno, więc wybacz nam Polsko. Ale też wiem, dzisiaj to czuję szczególnie mocno, że to, co nas łączy, jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze. Bo to jesteś Ty Polsko. W te urodziny, te nasze polskie urodziny, chciałbym powiedzieć te najprostsze słowa. I nie wstydźmy się tych najprostszych dzisiaj słów: kochamy Cię Polsko – mówił Donald Tusk tuż po złożeniu wieńca przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Słowa Tuska wzbudzają kontrowersje

Wielu obserwatorów zauważyło, że pomimo tak pięknych życzeń, słowa Donalda Tuska o jedności są bardzo na wyrost i mogą świadczyć o zaczęciu przez byłego przewodniczącego PO startu w kampanii prezydenckiej. Słowa, w którym premier przeprasza Polskę, na pewno będą, komentowane także przez Europę. Relacje naszego kraju ze wspólnotą europejską są ostatnio dalekie od poprawnych. Czy słowa, w których były premier odnosi się do istoty święta niepodległości, będą przełomem w relacjach Warszawy ze światem?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zakupy będą tanie jak NIGDY! Czeka nas drastyczny spadek cen
  2. Szulim zaatakowała Chajzera! Widzowie podzieleni jak nigdy wcześniej
  3. Andrzej Duda idzie śladem Putina. Rozważa tragiczną decyzję
  4. Znaki zodiaku POLSKICH gwiazd. Z kim dzielisz los?
Następny artykuł