Nie do wiary! PiS pomaga Tuskowi w kluczowej sprawie w UE

Nie do wiary! PiS pomaga Tuskowi w kluczowej sprawie w UE

Choć to nie do wiary, to polska partia rządząca potrafi się czasem zjednoczyć w ważnej sprawie nawet z przewodniczącym Rady Europejskiej. Mimo tego, że Donald Tusk jest naczelnym wrogiem PiS-u, to w kluczowej sprawie w UE, nawet wrogowie mu pomagają.

Donald Tusk ma na swoich barkach bardzo odpowiedzialną rolę w Unii Europejskiej. Na ogół większość jego działań krytykuje polska partia rządząca. To dlatego, że od lat przewodniczący Rady Europejskiej pozostaje wrogiem publicznym PiS-u numer jeden. Tym razem jednak nawet oni wspierają Tuska. Chodzi o sprawę dotyczącą szefa KE Jean-Claude Junckera, który zwołał miniszczyt w sprawie migracji. Zrobił to bez wiedzy i zgody Donalda Tuska, który odrzucił prośbę Angeli Merkel o zorganizowanie takowego. Były polski premier jest przeciwny obowiązkowej relokacji uchodźców oraz dzielenia Europy.

Donald Tusk wspierany przez PiS

Jednym z głównych pomysłów komisji Junckera na rozwiązanie kryzysu migracyjnego jest właśnie migracja i stały mechanizm relokacji. Juncker chce na miniszczycie zbudować front krajów popierających mechanizm stałego rozdziału uchodźców. Najwyraźniej boi się on, sprawa ta mogłaby zostać przez Tuska odłożona na "wieczne nigdy", a wtedy on sam okazałby się wielkim przegranym. Nawet Polska, która na ogół nie popiera działań Donalda Tuska w UE, tym razem przyznaje mu rację i również bojkotuje miniszczyt Junckera. Do tego samego wzywają również: Węgry, Czechy i Słowacja. Politycy PiS nieoficjalnie przyznają, że w tej spawie Tusk działa zgodnie z interesem Polski. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Po latach kłamstwo Kaczyńskich wyszło na jaw. Chodzi o ich rodzinę
  2. Kolejny minister PiS do dymisji w atmosferze skandalu. „Zabiliście człowieka”
  3. Życie poświęcił na pielęgnowanie historii. Nie żyje polski bohater
  4. Gwiazdor Polsatu chciałby o tym zapomnieć. W szale alkoholowym groził policji i sąsiadom. „Stara k*rwo, śpij”
  5. Edyta Herbuś naprawdę to zrobiła. Widzowie na długo zapamiętają to show
Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News