W czasie ostatniej wizyty Donalda Tuska w Polsce mało kto zwrócił uwagę na jego słowa dotyczące obecności naszego kraju w Unii Europejskiej. Zdaniem ekspertów ta wypowiedź z całą pewnością nie była przypadkowa.

Tusk powiedział wprost, że działania Prawa i Sprawiedliwości w końcu doprowadzą do „Polexitu”. Jego zdaniem to już tylko kwestia czasu.

Mi to naprawdę pachnie wstępem do ogłoszenia, że Polsce Unia Europejska nie jest potrzebna, a Unii Europejskiej Polska nie jest potrzebna. Ja będę uważał, że ten moment byłby jednym z najgroźniejszych w naszej historii. Obawiam się, że jesteśmy bliżej tej chwili niż dalej – stwierdził Donald Tusk.

Komentatorzy uważają, że skoro przewodniczący Rady Europejskiej wypowiedział tego rodzaju słowa publicznie, to w brukselskich kuluarach już musi mówić się o wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Zauważają, że Donald Tusk celowo powołał się w tej kwestii na swój autorytet.

Czuję się naprawdę w tym kompetentny, kiedy oceniam tę sytuację – stwierdził stanowczo przewodniczący Rady Europejskiej, komentując sprawę „Polexitu”.

źródło: wpolityce.pl

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

Zobacz również