Zarzuty prezesa wbiły wyborców w ziemię! Kaczyński oskarża publicznie Tuska

Zarzuty prezesa wbiły wyborców w ziemię! Kaczyński oskarża publicznie Tuska

Jarosław Kaczyński po swoim pobycie w szpitalu nie zabierał zbyt często głosu. Jednak czegoś takiego nikt się nie spodziewał zarówno wyborcy, jak i Donald Tusk. Prezes PiS publicznie oskarżył byłego premiera.

Na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego musieliśmy czekać bardzo długo. Teraz prezes PiS zabrał głos w sprawie nowelizacji ustawy o IPN, wywiad ukazał się na łamach "Gazety Polskiej Codziennie". Za porozumieniem z Izraelem w ustawie zostało zmienione postanowienie o karaniu grzywną lub więzieniem za użycie stwierdzenia o "polskich obozach zagłady". Ustawa w swoim czasie wywołała bardzo duże kontrowersje zarówno w Polsce, jak i za jej granicami. Według Donalda Tuska ustawa o IPN przyczyniła się do spopularyzowania hasła, które przypisuje Polakom współodpowiedzialności za Holokaust.

Donald Tusk oskarżony publicznie

Kaczyński podczas wywiadu został zapytany o stanowisko w tej sprawie. Jego odpowiedź mocno zadziwia. Publicznie oskarżył Donalda Tuska, który oświadczył, że działania polskiego rządu przyczyniły się bezpośrednio do spopularyzowania hasła "polskie obozy zagłady" na arenie międzynarodowej. Według Kaczyńskiego słowa przewodniczącego Rady Europejskiej są ohydną manipulacją. - Oczywiście znam i uważam to stwierdzenie za wyjątkowo ohydną manipulację. Obarczanie nas, Polaków, winą za zbrodnie II wojny światowej ma kilkudziesięcioletnią tradycję i kwitło niehamowane także wówczas, gdy za troskę o dobre imię naszego kraju odpowiadali Donald Tusk i jego formacja. Powiem więcej - szeroko rozumiane środowisko polityczne pana Tuska wydatnie przyczyniło się do rozkwitu tej szkalującej Rzeczpospolitą i nasz naród narracji - mówił Jarosław Kaczyński. Z wypowiedzi prezesa PiS wprost widać, że jednocześnie broni się od zarzutów postawionych przez Donalda Tuska oraz oskarża go to samo. Bez wątpienia nie jest to ostatni epizod wojny pomiędzy Kaczyńskim i Tuskiem. Pytanie jednak brzmi czy ich główną bronią teraz stanie się budząca nadal spore kontrowersje ustawa IPN i cały problem, który porusza. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda spali się ze wstydu! Co łączy ją ze znienawidzoną posłanką PiS?
  2. Wojna dwóch największych gwiazd TVN! PUBLICZNIE mieszają się z błotem
  3. Kaczyński ZNOWU w szpitalu! Prezes PiS PILNIE operowany
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News