Tusk miażdży ws. katastrofy Smoleńskiej. Gorzkie słowa trafiają w sedno

Tusk miażdży ws. katastrofy Smoleńskiej. Gorzkie słowa trafiają w sedno Źródło: Fot. Flickr

10 kwietnia 2018 roku Donald Tusk pojawił się na Uniwersytecie Dublińskim. W swym przemówieniu nawiązał krótko do katastrofy smoleńskiej oraz tego, co dzieje się obecnie w Polsce. Opinia byłego premiera po raz kolejny podzieliła internautów.

Tusk wybrał się do Irlandii, gdyż przyznano mu honorowe i dożywotnie członkostwo w stowarzyszeniu studentów tamtejszej prestiżowej uczelni. Jak tłumaczono, ten zaszczyt spotkał go, gdyż "jako student buntował się przeciwko reżimowi komunistycznemu w Polsce był najdłużej sprawującym urząd polskim premierem, a od 2014 jest Przewodniczącym Rady Europejskiej".

Donald Tusk o katastrofie smoleńskiej

W czasie swego przemówienia Tusk skupił się przede wszystkim na Brexicie. Nawiązał jednak także stanowczo do bieżącej sytuacji w Polsce. - W moim kraju dzisiaj obchodzono ósmą rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku. (...) Wspólna żałoba narodowa szybko zmieniła się w bolesny i szczególnie paskudny spór, który od tego czasu podzielił mój naród - stwierdził z ubolewaniem były premier.

Co na to Polacy?

Internauci bardzo szybko podzielili się w opiniach na temat jego słów. Wielu z nich twierdziło bowiem, iż on sam przyczynił się do powstania wewnętrznych podziałów w Polsce. Inni uznali jednak, że poruszenie przez niego spraw swego kraju przy tak ważnej okazji może być wstępem do... kampanii prezydenckiej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Smoleńsk ważniejszy niż życie. Karetka zatrzymana przez rocznicowy pochód
  2. Będzie „Hiena roku”?! Żenujące „śledztwo” byłej szefowej Wiadomości TVP
  3. Opublikowano OSTATNIE zdjęcie Kaczyńskiego na pokładzie Tupolewa. Poruszające
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News