Donald Tusk w żałobie. Odeszła jego bliska osoba, nie może ukryć łez
Anna Maria Guziewska - 18 Grudnia 2018

Donald Tusk w żałobie. Odeszła jego bliska osoba, nie może ukryć łez

Donald Tusk jest w żałobie. Dziś do świata mediów napłynęła straszliwa wiadomość. Jeden z najwybitniejszych polskich twórców odszedł po latach walki z chorobą. Były premier nie może ukryć wzruszenia.

Donald Tusk właśnie poinformował z pomocą mediów społecznościowych, jak wielkim ciosem była dla niego utrata bliskiego przyjaciela. O śmierci Kazimierza Kutza media dowiedziały się od żony reżysera, a szef Rady Europejskiej wspomina, jak wiele dla niego znaczyła znajomość z artystą.

Donald Tusk w żałobie. Co łączyło go z Kazimierzem Kutzem?

W 2007 roku kandydował do Senatu z listy Platformy Obywatelskiej. Kazimierz Kutz współpracował z Donaldem Tuskiem przez wiele lat. Czas ten dobrze wspomina i pozytywnie ocenia były premier. W swoim wzruszającym wpisie na Twitterze szef Rady Europejskiej zaznacza, że zawsze mógł liczyć na wsparcie reżysera-polityka. - Odszedł Kazimierz Kutz - wielki Ślązak i Polak, wspaniały twórca, serdeczny kolega, na którego zawsze mogłem liczyć. Sól ziemi czarnej - pojawiło się na profilu twitterowym Tuska. Internauci natychmiast włączyli się w dyskusję, przypominając, jak ważną postacią w polskiej debacie publicznej był Kutz. - Wielka strata, dla Polski, dla Śląska, dla nas wszystkich - pojawia się w jednym z komentarzy. - Każdy Polak jest wielki wielkością naszej Ojczyzny pomimo, że nie każdemu było dane zaznaczyć swoją wielkość w tak spektakularnej formie R.I.P - pojawia się dalej. - Cześć jego pamięci, zostaną wspaniałe filmy - czytamy dalej. - Smutne. Kolejne odejście wielkiej postaci polskiego kina i wielkiego Polaka - zauważa internautka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Gen. JaruzelskiWojciech Jaruzelski obawiał się tych faktów. Cała prawda o stanie wojennymCzytaj dalej
Internauci zwracają uwagę na to, że Kazimierz Kutz był wybitną postacią i zrobił wiele dla Górnego Śląska. Wraz z Donaldem Tuskiem w internecie masowo pojawiają się wyrazy współczucia dla rodziny, płynące także od innych polityków. Informację o śmierci i podziękowania za twórczość udostępnił między innymi Joachim Brudziński. Kondolencje płyną ze świata polityki i sztuki, a niemal wszyscy fani talentu Kutza zwracają uwagę na fakt, że jego ostatnie tygodnie były wypełnione smutkiem i zapomnieniem. Pod koniec listopada Anna Dymna i jej fundacja rozpoczęły zbiórkę na rzecz poprawy stanu zdrowia reżysera. Mężczyzna mierzył się z rakiem prostaty. Zmarł w wieku 89 lat.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kazimierz Kutz nie żyje. W zapomnieniu przegrał ze straszną chorobą
  2. Kazimierz Kutz zniszczony przez nowotwór. Reżyser ujawnia wstrząsającą prawdę
  3. Dwa lata po śmierci Wajdy wyszły na jaw wstrząsające informacje. Córka jest rozgoryczona
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najlepszego?
skolimowskakamila14 gwiazd sportu, które odeszły zbyt wcześnie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News