Donald Tusk pełni obecnie funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. Były premier planuje jednak ponoć powrót do polskiej polityki, co bez wątpienia nie jest na rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jak zauważyli fani, polityk zadał właśnie prezesowi PiS kolejny, niezwykle bolesny cios na poziomie prywatnym.

Donald Tusk skupia się obecnie na bardzo owocnej karierze w strukturach unijnych. Nie od dziś mówi się jednak, że działacz zdecyduje się powrócić z Brukseli, aby wystartować w wyborach prezydenckich 2020. Sam polityk nie potwierdził jeszcze tych doniesień, ale także nigdy ich nie zdementował, podsycając jedynie plotki.

Co Donald Tusk dostał od wnuka z okazji Święta Niepodległości? Wzruszający prezent

Ewentualny powrót Donalda Tuska na polską scenę parlamentarną bez wątpienia martwi Jarosława Kaczyńskiego. Pojawienie się byłego premiera na czele bloku opozycyjnego może dodać mu bowiem niespodziewanych skrzydeł. Zjednoczona Prawica chciałaby za to zapewne utrzymać swoją mocną przewagę, którą wybudowała już w 2015 roku.

Co ciekawe, symboliczna wojna między politykami ma trwać już nie tylko na poziomie zawodowym, ale także prywatnym. Chociaż sam Tusk nie pomyślał zapewne, że nowe zdjęcie na jego koncie na portalu społecznościowych może zaboleć Kaczyńskiego, bardzo szybko orzekli to sami internauci.

Przewodniczący Rady Europejskiej udostępnił fotografię, na której jego fani mogli zobaczyć specjalny rysunek autorstwa wnuka polityka. Chłopiec narysował „Dziadka Donka” z biało-czerwoną flagą, a obok postaci dodał także dwa serduszka. Dumny Tusk szybko pochwalił się prezentem od wnuka, który zachwycił internautów. Twierdzili bowiem, że rodzina polityka wychowuje potomstwo w patriotycznym duchu oraz zauważali bliskie więzi łączące działacza z bliskimi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

Tusk upokorzył Kaczyńskiego? Wyborcy są bezlitośni

Co zaskakujące, wiele komentarzy dotyczyło także… Jarosława Kaczyńskiego. Zaznaczano w nich, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie zdecydował się na założenie rodziny, dlatego też nie przyjdzie mu otrzymać podobnego, bardzo poruszającego prezentu.

„Widać, kto jest autorytetem dla wnuczka, serdecznie pozdrawiam Panie Premierze”; „Wspaniały, ciepły człowiek! Widać, że rodzina jest dla niego najważniejsza”; „O, wzruszające, mały chłopiec dzięki rodzicom i dziadkom już wie co to Ojczyzna i patriotyzm. Nie rozumiejąc dokładnie znaczenia Święta Niepodległości, można je czcić”; „Niektórzy politycy (Kaczor) nigdy nie dostaną takiego prezentu! Władza to nie wszystko, powinni to zapamiętać” – czytamy w komentarzach na jednym z portali informacyjnych.

Donald Tusk
Fot. Instagram/Donald Tusk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wicepremier PiS właśnie wkopał Kaczyńskiego! Cała Polska wstrząśnięta
  2. Szczeniak, którego przygarnęli, nie był psem. Wszyscy byli zszokowani
  3. Co za wstyd! Rażące, hańbiące błędy na pomniku Lecha Kaczyńskiego
  4. Znaki zodiaku i ich największe problemy. Jak je naprawić?
  5. Katastrofa smoleńska przyczyny. Co tak naprawdę stało się w Smoleńsku?

Czy Donald Tusk powinien wrócić do Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

O czym Benedykt XVI nie mówił. Mroczne tajemnice i szokujące fakty