Słowa Donalda Tuska Gruzini zapamiętają na bardzo długo. Mistrzowska riposta

Słowa Donalda Tuska Gruzini zapamiętają na bardzo długo. Mistrzowska riposta Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Donald Tusk bierze udział w XVI Konferencji Międzynarodowej "Europejska droga Gruzji". Wypowiedział ta słowa, które na pewno na długo zapadną w pamięć mieszkańców tego kraju. Takiej riposty nikt nie mógł się spodziewać.

Donald Tusk był gościem w Erywaniu, gdzie odbyła się konferencja poświęcona dziesiątemu jubileuszowi Partnerstwa Wschodniego. Podczas tego wydarzenia odbywa się konferencja, mająca na celu polepszenie więzi między Europą, a innymi krajami, w tym między innymi Gruzją, Ukrainą czy Białorusią. Polityk postanowił wykorzystać ten czas i wypowiedział się na temat Gruzinów.

Donald Tusk mówi o Gruzji. Użył mocnych słów

Donald Tusk postanowił powiedzieć, co sądzi o Gruzji na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Zamieścił tam krótki, jednak bardzo dobitny wpis w języku angielskim, który można przetłumaczyć w następujący sposób:

- Upadek Związku Radzieckiego NIE był największą geopolityczną katastrofą stulecia. Dzisiaj w Gruzji chciałbym to powiedzieć głośno i wyraźnie: upadek ZSRR był błogosławieństwem dla Gruzinów, Polaków, Ukraińców i całej Europy Środkowej i Wschodniej. A także dla Rosjan - napisał.

To bardzo ważne słowa dla Gruzinów. Z pewnością docenią Polaka za taką opinię, bowiem stosunki między Gruzją a Rosją niewątpliwie są napięte. Dzięki temu wiedzą, że mają sprzymierzeńca w Europie, który poprze ich w walce o swoje cele.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyjątkowo ostra riposta

Wpis Donalda Tuska jest traktowany jako komentarz do jednej z wypowiedzi prezydenta Rosji. Władimir Putin miał z wielkim żalem i nostalgia wspominać czasy ZZSR i jego rozpad. Podkreślał też, że jego kraj miał bardzo silnie sprecyzowane cele i dążyło do stania się mocarstwem. Dowodem na to miały być między innymi aneksja Krymu czy właśnie wojna z Gruzją, do jakiej doszło ponad 10 lat temu.

Wiele obserwatorów sceny politycznej sądzi, że słowa przewodniczącego Rady Europejskiej doskonale ripostują Putina. Według nich pokazał, że prezydent Rosji nie miał racji. Wręcz przeciwnie, pokazał, jakie jest stanowisko innych państw na kwestię rozpadu Związku Radzieckiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Media martwią się o zdrowie Julii Wieniawy. Jej choroba daje złe znaki
  4. Magda Gessler żąda fortuny od restauracji, w której przeprowadzała "Kuchenne Rewolucje". Ogromne oszustwo
  5. Z ostatniej chwili: Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Rodzina aktorki właśnie przekazała wiadomość o jej śmierci. "To koniec"

Źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News