W walce o fotel prezydenta liczą się tylko dwa nazwiska. Po nich długo nic

W walce o fotel prezydenta liczą się tylko dwa nazwiska. Po nich długo nic Źródło: Screen/Youtube/EURACTIV

Donald Tusk, po spektakularnym zwycięstwie PiS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, postrzegany był jako ostatnia nadzieja opozycji na przeciwstawienie się partii Jarosława Kaczyńskiego. W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich warto przyjrzeć się sondażom. Wygląda na to, że w walce o prezydenturę liczy się tylko dwóch kandydatów.

Donald Tusk, w obliczu ostatnich wielkich porażek PO, kolejny raz upatrywany był jako wymarzony lider tej partii. Wiele osób ze środowiska opozycyjnego mówiło o tym, że tylko jego powrót do polityki może zatrzymać dominację PiS. W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi przeprowadzono kolejny sondaż, który dowiódł, że w walce o objęcie tego urzędu liczą się tylko dwa nazwiska. 

Donald Tusk wymarzony lider 

Donald Tusk był dla PO charyzmatycznym liderem. Niepowodzenia tej partii często wiązane są z faktem, że obecnie nie ma w niej żadnego przywódcy na miarę Tuska. Po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, dużo się mówiło o powrocie byłego premiera do krajowej polityki. 

Politycy PO uważali nawet, że Donald Tusk będzie idealnym kandydatem na prezydenta. Później jednak te doniesienia trochę osłabły i pojawiły się pogłoski dotyczące kandydatury innych przedstawicieli opozycji, takich jak chociażby Rafał Trzaskowski. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. W rywalizacji o fotel prezydencki liczą się wyłącznie dwa nazwiska. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tylko dwie osoby mają szansę w walce o urząd prezydencki

Według najnowszych badań zrealizowanych przez panel Ariadna dla Wirtualnej Polski, bezapelacyjnie wynika, że niezależnie od przeciwnika, murowanym kandydatem do zwycięstwa jest Andrzej Duda. Nazwiskiem, które jako jedyne chociażby zbliża się do obecnie urzędującego prezydenta, to Donald Tusk. Tak przedstawiają się wyniki gdyby wybory prezydenckie odbyły się w weekend 6-7 lipca, wzięłoby w nich udział 64 proc. ankietowanych uprawnionych do głosowania.

Andrzej Duda zwyciężyłby w pierwszej turze z 32% głosów. Za nim znalazłby się Donald Tusk z poparciem równym 19%. Reszta kandydatów znacznie odstawałaby od tej dwójki. Robert Biedroń i Paweł Kukiz mogliby liczyć na 5% głosów, a Beata Szydło i Władysław Kosiniak-Kamysz na 4%. 3% poparcie osiągnęłaby prezydent

ZOBACZ TAKŻE

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  4. Nie żyje jeden z członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 20 lipca
  5. 15 niesamowitych rzeczy, które Twój pies wie o Tobie. Niektóre sprawią, że złapiesz się za głowę
  6. Fani są zrozpaczeni. Uwielbiany gwiazdor disco-polo wydał oficjalne oświadczenie, odszedł już na zawsze

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News