Nie wszyscy Amerykanie byli zadowoleni ze sposobu, w który Donald Trump zachowywał się w obliczu katastrofy związanej z nadejściem huraganu Harvey. Prezydent postanowił więc zaskoczyć ofiary, pomagając im w bardzo praktyczny sposób.

Jak ogłosił Biały Dom, Donald Trump oraz jego żona Melania zdecydowali się przekazać milion dolarów z prywatnego konta na rzecz ratowania osób, które ucierpiały w ogromnej powodzi będącej skutkiem przejścia huraganu Harvey. Wielu Amerykanów stwierdziło otwarcie na portalach społecznościowych, że jest to bardzo właściwy, potrzebny gest.

Według reszty internautów Trump nie postąpił w odpowiedni sposób. Część osób komentujących sprawę twierdzi, iż przekazał on ofiarom zbyt małą kwotę, która w żaden sposób nie koresponduje z jego ogromnym majątkiem.

Niektórzy sądzą za to, że prezydent nie okazał wcale dobrego serca, a jedynie próbował w ten sposób ratować swój wizerunek. Jego osoba wciąż budzi w Stanach Zjednoczonych ogromne kontrowersje oraz kłótnie. Sytuacji nie poprawiła także jego żona Melania, która została ostro skrytykowana za przyjazd do Teksasu w szpilkach. Wszyscy zaznaczają jednak zgodnie, że przekazany milion bez wątpienia przyda się tym, którzy przez huragan stracili cały dobytek.

...

Zobacz również

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

Zobacz również