Domowe triki na zdrowie
unsplash.com Michele Blackwell
Irmina Jach - 30 Sierpnia 2020

Wystarczy włożyć na noc czosnek pod poduszkę. Efekt rano będzie niebywały

Domowe triki mogą skutecznie ułatwić codzienne prace domowe. Bywają skuteczniejsze niż klasyczne sposoby, a dodatkowo mogą wywierać pozytywny wpływ na zdrowie. Żeby cieszyć się ich wspaniałymi efektami, wystarczy mieć w kuchennej szafce podstawowe produkty spożywcze. Najkorzystniejsze działanie ma oczywiście czosnek.

Domowe triki są w przeszłości były wykorzystywane przez nasze babcie. Mimo że czasem wydają się nam dziwne, potrafią znacząco zmienić nasze życie. Pomysł z wkładaniem ząbka czosnku pod poduszkę może  faktycznie zdziałać cuda. Spróbuj, a nie będziesz wyobrażać sobie życia bez tego sposobu.

Pogoda nagrania burzaZaczęło się, żywioł uderzył z ogromną siłą. W sieci pojawia się coraz więcej porażających nagrańCzytaj dalej

Domowe triki odmienią twoje życie

Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, hamuje rozwój niekorzystnych bakterii, bywa przydatny w leczeniu przeziębienia i obniża ciśnienie krwi, dlatego powinny sięgać po niego nawet osoby, które nie znoszą intensywnego zapachu tego warzywa. Za jego dobroczynne działanie odpowiada głównie substancja o tajemniczej nazwie allicyna. Wydziela się ona w momencie, gdy struktura ząbka zostanie naruszona. To właśnie ona odpowiada za specyficzny smak i zapach czosnku. Związek wspomaga działanie układu odpornościowego, rozgrzewa i działa osłonowo na układ krążenia, dlatego regularne spożywanie tego niesamowitego warzywa wskazane jest przy problemach metabolicznych oraz przy zaburzeniach pracy układu oddechowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ewa Drzyzga - zdrowiePrzygnębiające informacje o Ewie Drzyzdze. Wszystko przypłaciła dewastacją zdrowiaCzytaj dalej

Domowe triki na wykorzystanie czosnku zakładają między innymi wrzucenie go do muszli klozetowej, by zapobiec powstawaniu niebezpiecznej pleśni i utrzymać toaletę w perfekcyjnej czystości. To jednak nie koniec jego właściwości. Doskonałym pomysłem będzie również włożenie pojedynczego ząbka pod poduszkę przed położeniem się spać. Także w tym przypadku skorzystamy z dobroczynnych właściwości allicyny. Zadziała uspokajająco, a jej ostry zapach udrażnia zatoki i ułatwia oddychanie podczas snu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Służby ratownicze nie nadążają. Tysiące Polaków zagrożonych, są odcięci od świata
2. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
3. Anonimowa relacja obiega media. Wszyscy, którzy byli na wakacjach zostali oszukani i narażeni na ogromne niebezpieczeństwo?

Na spokojny odpoczynek wpłynie także duża zawartość magnezu, który oddziałuje na receptory GABA. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się neuroprzekaźnik, który pomaga w osiągnięciu stanu relaksu. Żeby w pełni wykorzystać jego potencjał, prócz włożenia czosnku pod poduszkę, warto więc także zjeść jeden ząbek przed snem. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wyjątkowo dobrą jakością snu, a rano obudzisz się w pełni sił witalnych. Koniecznie wypróbuj jego działanie na sobie, a obiecujemy, że już nigdy nie będziesz wyobrażał sobie życia bez tego sposobu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler na zdjęciu z młodości. Fanka nie może uwierzyć: ”To nie Magda, za chuda”
  2. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
  3. Tragiczny w skutkach wypadek gwiazdy „Mam Talent”. Widzowie go uwielbiali, teraz modlą się o jego zdrowie od miesięcy
  4. Podczas cesarki lekarze nagle zaczęli przeraźliwie krzyczeć. Widok noworodka był dla nich wstrząsem
  5. Popularna dziennikarka TVP zdobyła się na pełną szczerość. Jacek Kurski będzie wściekły?

Aktorka z "Czterech Pancernych"Dziś nie wychodzi nawet z domu. W PRL wzdychały do niej tłumy, była żywą legendąCzytaj dalej

Źródło: Smakosze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News