Kataru możesz pozbyć się w zaledwie 25 sekund. Wystarczy, że zrobisz jedną rzecz

Kataru możesz pozbyć się w zaledwie 25 sekund. Wystarczy, że zrobisz jedną rzecz Źródło: unsplash.com/Brittany Colette

Domowe triki ułatwiają życie i często okazują się być o wiele bardziej skuteczne niż metody proponowane przez specjalistów lub lekarzy. Ten sposób pomoże ci pozbyć się kataru w 25 sekund. Musisz tylko wiedzieć jak.

Domowe triki znają głównie nasze mamy i babcie. One najlepiej wiedzą, że czasem od lekarstw lepsze są domowe mikstury albo łatwe triki. Wódka z pieprzem albo mleko z czosnkiem i miodem stawia na nogi lepiej niż nie jeden lek. Okazuje się, że pozbycie się zatkanego nosa jest niebywale proste. Wystarczy zrobić jedną rzecz.

Domowe triki na katar 

Każdy z nas, mimo wielkich wysiłków, czasem boryka się z przeziębieniem i katarem. Wirusy zdają się wiedzieć, kiedy nasz organizm jest osłabiony. Choć pewne rodzaje bólu lub dolegliwości można załagodzić specyfikami z apteki, o tyle kataru nie tak łatwo jest się pozbyć. Stare polskie porzekadło mówi, że nieleczony katar trwa siedem dni, a leczony tydzień. Tego triku nie zdradzi ci żaden lekarz, mimo że jest bardzo skuteczny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Filmik z tym trikiem obejrzało już ponad 11 milionów internautów, jest hitem w internecie. Pokazuje jak w bardzo prostu sposób odblokować zatkany nos. Jeden ze sposobów wykorzystuje podstawy akupunktury i ucisku. Wystarczy końcówkę języka przycisnąć do podniebienia na sekundę a później rozluźnić nacisk. Następnie środkowym palcem nacisnąć punkt na czole pomiędzy brwiami i puścić. Obie czynności powtarzać przez 20 sekund. Zdziwisz się, ale natychmiastowo poczujesz ulgę. Podczas wykonywania tego triku wytwarza się ciśnienie, które udrażnia nos. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"

2. Sytuacja najgorsza od 50 lat. Oficjalne ostrzeżenie ministra, Polacy muszą się przygotować

Łatwy sposób na udrożnienie nosa

Drugi sposób jest jeszcze łatwiejszy. Polega na oszukaniu twojego mózgu, który gdy poczuje, że brakuje ci tlenu, uruchomi instynkt samozachowawczy, który sprawi, że twoje komory nosowe zostaną udrożnione. Wystarczy że odchylisz głowę do tyłu, zatkasz nos i wstrzymasz oddech na tak długo, jak tylko potrafisz. To naprawdę działa. 

Triki dokładnie pokazane zostały w tym filmiku:

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Wystarczy zamrozić główkę kapusty. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  4. Marcinkiewicz ogłosił ostateczną decyzję. Zaskakujący ruch
  5. Wielka kompromitacja księcia Karola. Królowa Elżbieta II mogła tylko westchnąć z politowaniem

źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News