Warszawska adwokat, żona Kalisza, nietrzeźwa popełniła przestępstwo. Oto jaki jaki wyrok usłyszała w sądzie

Warszawska adwokat, żona Kalisza, nietrzeźwa popełniła przestępstwo. Oto jaki jaki wyrok usłyszała w sądzie Źródło: Screen/ YouTube/ Jastrząb Post

Dominika K., żona polityka Ryszarda Kalisza, usłyszała wyrok sądu. Kobieta odpowiadała za jazdę pod wpływem alkoholu. Co gorsza - w samochodzie było wówczas dziecko.

Dominika K., żona byłego ministra Ryszarda Kalisza, 15 lutego została zatrzymana, gdy prowadziła auto w stanie nietrzeźwości. Miała w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu. Co więcej, były to godziny szczytu komunikacyjnego, a jej pasażerem było dziecko. Te okoliczności sprawiły, że wyrok sądu nie mógł być pobłażliwy.

Dominika K. - warszawska adwokat prowadzi pod wpływem alkoholu

Kobieta odbierała swojego syna z przedszkola, a po drodze z placówki zajechała do myjni samochodowej. To właśnie pracownicy stacji zawiadomili policję, ponieważ zauważyli, że klientka może znajdować się pod wpływem alkoholu. W winę Dominiki nie wierzył jej mąż, polityk Ryszard Kalisz, co podkreślał między innymi w wywiadzie dla magazynu VIVA!

Dodatkowym problemem dla Dominiki K. jest fakt pełnionego przez nią zawodu. Jest ona adwokatem, należy do Okręgowej Izby Adwokackiej. Izba wszczęła postępowanie dyscyplinarne, lecz zawiesiła je do czasu usłyszenia wyroku. Teraz wyrok zapadł.

- Jazda samochodem po pijanemu jest przestępstwem umyślnym. Tego rodzaju zachowania traktujemy wyjątkowo surowo. Karą może być zawieszenie w czynnościach zawodowych lub nawet wydalenie z zawodu - powiedział w rozmowie z portalem WP Michał Fertak, rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dominika K. usłyszała wyrok sądu

Sąd Rejonowy w Warszawie uznał, że Dominika K. jest winna zarzucanych jej czynów. Adwokat została skazana na 1,5 roku ograniczenia wolności. Kara będzie polegać na obowiązku wykonywania nieodpłatnej pracy. Kobieta ma pracować na cele społeczne przez 30 godzin miesięcznie. Dodatkowo musi zapłacić 6 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, dostała także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez najbliższe cztery lata.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce

Prokurator jest zadowolony z uznania Dominiki K. winną, lecz uważa, że orzeczona kara nie jest wystarczająca. Jego zdaniem społeczna szkodliwość czynu popełnionego przez oskarżoną wymaga poważniejszej kary. Dodatkowo twierdzi, że nie realizuje ona celów wychowawczych i prewencyjnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie przechodź z dzieckiem przez ścieżkę rowerową. Czeka na Ciebie 5 tys. zł mandatu
  2. Grób Piotra Woźniaka-Staraka zostanie przeniesiony? Władze twierdzą, że mogło dość do złamania prawa, poruszające doniesienia
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News