Strona internetowa Palikota przekierowuje do definicji wulgaryzmu
fot. PAP/Paweł Kula
Wiadomości Pikio - 13 Kwietnia 2015

Strona internetowa Palikota przekierowuje do definicji wulgaryzmu

Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu i kandydat na urząd prezydenta RP padł ofiarą internetowego żartu obrażającego jego osobę.

Internetowy "żart" jak określiła to Rzeczpospolita polega na tym, że po próbie odwiedzenia domeny palikot.eu internauta jest przekierowywany do autentycznej strony Słownika Języka Polskiego PWN poświęconą słowu "g*wno". Pod wspomnianym terminem możemy przeczytać kilka znaczeń tego słowa, w tym "wulgarnie o kimś mało wartościowym". Jak poinformował RP rzecznik Twojego Ruchu, Michał Kabaciński nie ma on pojęcia od kiedy funkcjonuje automatyczne przekierowanie jednak nie ukrywa, że jest to niemały problem podczas kampanii wyborczej, w której Janusz Palikot ubiega się o najwyższy urząd w państwie. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita domena palikot.eu była w posiadaniu Janusza Palikota jeszcze w 2010 roku, później jednak ją porzucił. Porzuconą domenę ktoś wykupił i zarejestrował za pośrednictwem nazwa.pl Mimo że politycy Twojego Ruchu zapowiedzieli interwencję to rzeczniczka firmy nazwa.pl oświadczyła, że firma nie będzie w stanie im pomóc z uwagi na zapisy znajdujące się w "Prawach i obowiązkach abonenta" opublikowanych przez Internetową Korporację ds. Nadanych Nazw i Numerów, w myśl których to abonament odpowiada za treści umieszczane pod zarejestrowaną przez niego domeną. Jedynym wyjściem z sytuacji dla Janusza Palikota - jak sugeruje rzeczniczka nazwa.pl - jest bezpośrednie skontaktowanie się z abonentem, który wykupił jego domenę .
bh, źródło: rp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News