dom opieki horror
Kadr z fragmentu programu Polsat "Interwencja"
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Pani Irena przeżyła horror w domu opieki. Kiedy córka spojrzała na twarz 79-latki, zamarła, przykry widok

Dom opieki, który stał się horrorem. 79-letnia kobieta przeżyła istny koszmar po tym, jak trafiła do placówki. Kiedy rodzina zobaczyła jej twarz, nie mogli uwierzyć w to, co jej zrobili.

Dom opieki stał się dla 79-latki istnym horrorem. Jej bliscy nie są w stanie uwierzyć w to, co spotkało ją w prywatnej placówce. Kiedy zobaczyli jej twarz, natychmiast pojechali na policję.

Nie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeNie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeCzytaj dalej

Dom opieki piekłem dla 79-letniej kobiety. Niewiarygodne doniesienia z jednej z placówek w Polsce

Rodzina 79-letniej Ireny Nazarewicz twierdzą, iż została ona skrzywdzona przez personel prywatnego domu opieki zlokalizowanego w pobliżu Chełma w województwie lubelskim. Już po pierwszej rozmowie telefonicznej wiedzieli, że muszą przyjechać na miejsce i sprawdzić, co się tam dzieje.

Historia 79-letniej kobiety została przybliżona w programie "Interwencja" na prośbę pani Moniki Szymańskiej, która od kilku miesięcy opiekowała się starszą panią. Pani Monika, wnuczka starszej kobiety ma dwoje dzieci, w dodatku jest w ciąży. Kiedy stan babci pogarszał się, nie była w stanie dłużej się nią opiekować. Wtedy zapadła wspólna decyzja całej rodziny, aby poszukać dla niej domu opieki. Sama zainteresowana również zgodziła się na tę opcję.

Na początku kobieta szukała miejsca w placówkach państwowych, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, przyjęcia zostały wstrzymane. Wówczas wybrała się do Miejskiego Domu Opieki Społecznej w celu poszukiwania pomocy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

- Pojechałam do MOPS-u w Chełmie. Dostałam listę prywatnych placówek, gdzie znajdował się ten ośrodek. Wszystkie domy z tej listy obdzwoniłam, rozmawiałam i ogólnie troszkę ciężko z tymi miejscami było. A jak zadzwoniłam pod ten właśnie numer, do tego właśnie pensjonatu, to tam było sporo miejsc. Pani tak pięknie rozmawiała, zachęcająco - opowiadała pani Monika w programie "Interwencja".

Starsza kobieta trafiła do placówki 8 października. Wnuczka dzwoniła dwukrotnie do babci, jednak nie udało jej się jednak porozmawiać z seniorką, a jedynie z właścicielką. Ta zapewniała, że wszystko jest w najlepszym porządku, a skoro babcia nie dzwoni, to znaczy, że nic niepokojącego się nie dzieje. W niedzielę córce seniorki udało się porozmawiać z mamą.

Pierwsze słowa jakie usłyszałam to były: jak mi jest źle, jak ja się źle czuję, jaka słaba jestem. Zaczęła sapać, nie wiem, jak to określić, jak człowiek jest mocno chory, czy boi się czegoś. Ta dziewczyna stała z boku, mówiła: pani trzyma telefon. Leciał z rąk, ona nie dawała rady go utrzymać. Już wiedziałam, że coś jest nie tak i w ostatnich słowach powiedziałam: mamo, trzymaj się! - mówiła pani Małgorzata, córka 79-latki. Po telefonie wszystko działo się w błyskawicznym tempie.

- Wyglądała strasznie, bardzo źle. Mówiła, że zrobiła jej to w nocy ta Jasia, że to co noc się działo, jak chciała pić, jak wolała. Mówiła, że krzyczeli na nią i na innych, że na wszystkich tam krzyczą - relacjonowała pani Monika. Kobieta miała podrapane czoło, szyję oraz całą twarz. Rodzina natychmiast zadzwoniła po policję. Wówczas okazało się, że pani Irena nie jest jedyną ofiarą tej placówki.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i Polsatu

2. Premier Morawiecki nie wytrzymał. Odpowiedział kobiecie, miał już dość

3. Rząd w ostatniej chwili zmienił decyzję. Wiemy które dzieci pójdą w poniedziałek do szkoły

- Babcia nie jest pierwsza. Policjant mówił, że tam jest prowadzone postępowanie o znęcanie się, zostało przesłuchanych 130 świadków i coraz to nowi dochodzą - dodała pani Monika w programie "Interwencja". Jeszcze tego samego dnia babcia trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono liczne otarcia i podbiegnięcia krwawe na twarzy. Właścicielka placówki oraz pracownicy upierają się przy wersji, iż kobiecie nie stała się krzywda z ich winy.

- Pani właścicielka twierdziła, że my ją w takim stanie zawieźliśmy. To była pierwsza wersja. Druga wersja to była taka, że babcia sama tam się podrapała. A trzecia wersja, teraz ostatnio jest taka, że to od leków - skomentowała pani Monika. Postępowanie w sprawie znęcania się nad podopiecznymi placówki jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu. Na ten moment nikomu jednak nie postawiono zarzutów.

Dom opieki horror

ZDJĘCIE ZOSTAŁO UŻYTE NA PRAWIE CYTATU. Oryginalne zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego rodziny pani Ireny i pojawiło się w materiale pt. "Co spotkało panią Irenę? Rodzina kontra dom opieki" autorstwa Małgorzaty Frydrych w ramach programu "Interwencja" dla stacji Polsat. Link do materiału: https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2020-11-03/co-spotkalo-pania-irene-rodzina-kontra-dom-opieki/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dramat na polowaniu. Myśliwy zastrzelił 16-letniego ucznia, który zbierał jabłka w sadzie
  3. Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)
  4. Ujawniono ile zarabia Kinga Duda jako doradca prezydenta. Wielu się mocno zdziwi
  5. Nagła zmiana w ograniczeniach w całej Polsce. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  6. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt
  7. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony
  8. "M jak miłość": w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć sprzed lat. Przemiana ulubionych aktorów wywołała w fanach ogrom emocji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: "Interwencja" Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News