Jeden spektakularny trik wystarczy, by zaoszczędzić fortunę na rachunkach za wodę. Sąsiedzi będą zazdrościć

Jeden spektakularny trik wystarczy, by zaoszczędzić fortunę na rachunkach za wodę. Sąsiedzi będą zazdrościć Źródło: flickr.com peapod labs

Dom bywa bardzo drogi w utrzymaniu w zależności od tego, gdzie mieszkamy. Nie tylko prąd stanowi większość naszej sumy rachunków do zapłaty, ale również woda. O ile można zmienić dostawcę prądu, wymienić urządzenia na mniej "prądożerne", to z wodą nie jest łatwo. Jeden trik pozwoli jednak zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę.

Dom pochłania ogrom pieniędzy, a część z nich stanowią rachunki. Te za wodę potrafią czasami zwalić z nóg. Wiemy, jak zmniejszyć płatności za jej wykorzystywanie.

Mało kto stosuje ten trik, korzyści są przeogromne

Jeszcze nie tak dawno temu borykaliśmy się z ogromną suszą - zabraniano nawet koszenia trawników i apelowano o oszczędzanie wody. Chociaż nad Polskę nadciągnęły przelotne opady, to zapowiada się bardzo upalne lato i problem oszczędzania wody pojawi się ponownie. Przeciętny człowiek dziennie zużywa 150 l wody - na to wszystko składają się tak banalne czynności jak kąpiel, toaleta, zmywanie, pranie, podlewanie roślin, trawników, mycie auta, gotowanie.

Osoby, które interesują się tematem oszczędzania wody, podsuwają bardzo prosty trik na zaoszczędzenie na rachunkach. Wszystko za sprawą tzw. "szarej wody". Może ona pochodzić np. z gotowania ziemniaków lub makaronu, a nawet z mycia naczyń lub z kąpieli. Taką wodą można nie tylko spłukiwać toaletę, czym oszczędzamy kilkanaście litrów dziennie. Woda z mycia naczyń świetnie sprawdzi się np. do szybkiego umycia auta. A jak wykorzystać wodę z ziemniaków dla obopólnych korzyści? To proste.

Sąsiedzi zdziwią się, że dom można prowadzić tak oszczędnie i nie płacić fortuny za rachunki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Woda po gotowaniu jajek, makaronu czy też ziemniaków jest niesamowicie cenna dla roślin. Ostudzonymi "zlewkami" z powodzeniem możemy podlać trawnik, kwiaty w ogrodzie lub te w doniczkach. Taka woda ma w sobie mnóstwo składników odżywczych, takich jak np. potas, fosfor, magnez, żelazo i skrobię. Należy jednak pamiętać, że nie może być posolona, inaczej to zabójczy środek dla naszych roślin. Podobne właściwości ma np. woda po gotowaniu brokułów lub buraków.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II. Zdjęcia mówią same za siebie
2. Minister Zdrowia zabrał głos. Padły deklaracje, które mogą wkrótce zmienić naszą codzienność

Osoby mieszkające w blokach oczywiście nie mają szans na zbieranie deszczówki, która równie świetnie nadaje się do podlewania, mycia naczyń oraz kąpieli, ale dzięki powyższemu trikowi mogą oszczędzić zadowalającą ilość pieniędzy. Każdy sposób jest dobry, aby przyczynić się do dbania o mniejsze zużycie wody w czasach suszy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Testy trwają. Pierwsze wyniki dotyczące szczepionki są obiecujące
  2. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi
  3. Uwielbiana aktorka z "Rancza" przeszła ogromną metamorfozę. Wygląda zupełnie inaczej
  4. Gdy pacjenci z koronawirusem zobaczyli, w co ubrała się pielęgniarka, zamarli. Teraz śmieje się z niej cały internet
  5. Znany Polak zdobył się na bardzo osobiste wyznanie. Jego też w dzieciństwie skrzywdził ksiądz
  6. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje

Źródło: Świat bez odpadów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News