Co 6 Polak popełnia tragiczny błąd. Skutki mogą być opłakane, z utratą życia włącznie

Co 6 Polak popełnia tragiczny błąd. Skutki mogą być opłakane, z utratą życia włącznie Źródło: unsplash.com/Rowan Heuvel

Dom - azyl, schronienie, własny kąt, rodzinna strzecha. Niestety, wielu Polaków aż prosi się o to, aby pozbyć się wypracowanego przez wiele lat majątku. Statystyki pokazują, że co 6 Polak popełnia tragiczny błąd i nie przejmuje się ewentualnym niebezpieczeństwem.

Dom to dla wielu miejsce, o które powinno dbać się najbardziej. Przerażające, że co 6 Polak nic sobie z tego nie robi i ryzykuje życiem nie tylko swoim, ale też swojej rodziny.

Dom mógłby przez to wybuchnąć i spłonąć, łącznie z domownikami

Nie mieści się w głowie, że niektórzy potrafią być tak lekkomyślni i nie potrafią przewidywać następstw. Właśnie to przeraziło osoby, które odpowiadały za raport pt. "Użytkownicy gazu w butlach – postawy i zachowania związane z bezpieczeństwem". Sondę zleciła firma AmeriGas Polska, jedna z czołowych firm zajmujących się dystrybucją gazu.

Raport wykazał, że zaledwie 33% osób wie, jak obchodzić się z butlą gazową. Aby sprawdzić jej szczelność, wykorzystują do tego wodę z mydłem lub przeznaczony do tego spray. Aż 16% używa do tej czynności zapalniczki lub zapałki - w ten sposób z łatwością mogą doprowadzić do ogromnej  tragedii. 37% badanych polega na swoich zmysłach, czyli węchu i słuchu, a 10% w ogóle nie podejmuje żadnych czynności, które miałyby wykazać czy butla jest szczelna, czy też nie.

Zaopatrując się w butlę z gazem należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Oprócz niewłaściwej eksploatacji problemem jest niska świadomość możliwych konsekwencji związanych z użytkowaniem butli napełnianych w rozlewniach, które nie respektują ustanowionych przepisami norm bezpieczeństwa. Może być to obarczone o wiele większym ryzykiem wypadku niż w przypadku rozlewni gazu napełniających butle zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i kontrolujących ich stan techniczny - przedstawia sytuację inżynier Dariusz Olcen, instruktor pożarów wewnętrznych – CFBT i biegły sądowy z dziedziny pożarnictwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie uwięzieni na pokładzie
2. Szczęśliwy jak nigdy Michał Wiśniewski z byłą żoną. Przekazali radosną nowinę, gratulacje spływają z całej Polski

Dariusz Olcen zwraca też uwagę na fakt że, że niecałe 65% osób zwraca uwagę na foliową plombę umieszczoną na zaworze, która m.in. zapewnia bezpieczeństwo. Nie trzeba przypominać, że co roku przez wybuch butli ginie kilkadziesiąt osób, także postronnych, a setki pozostają ranne, dodatkowo pozbawione dachu nad głową.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Z mięsa wycieka prawie niezauważalna ciemna breja? Gdy dowiesz się czym jest poliakrylan sodu, przejdzie Ci ochota na gotowanie
  4. Nie chcieli płacić księdzu za ślub. Wybrali "swaćbę" i wszystko kosztowało ich 100 zł
  5. Mało kto wie jak naprawdę zmarł Jan Paweł II. Uciszono kontrowersje, mogły wywołać skandal

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News