Światowa opinia publiczna będzie wściekła! Przedstawiciele polskich mediów dotarli do zadziwiającego dokumentu rządu PiS, który miał pozostać utajniony. Nie ma wątpliwości, że to rozwścieczy zwłaszcza Izrael i USA.

Dziennikarze Onetu zdobyli wgląd w wewnętrzny raport przygotowany dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Opisane zostały w nim reakcje zagranicznych mediów na poszczególne działania Rady Ministrów złożonej z polityków związanych z PiS.

Jednym z najważniejszych zagadnień okazały się odniesienia gazet oraz portali do Marszu Niepodległości. Twórcy raportu twierdzą bowiem, że Polska została potraktowana całkowicie niesprawiedliwie.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal na całego! Płacimy wiceministrom resortu widmo

Tajny dokument PiS zadziwia świat

O mediach amerykańskich stwierdzono, iż „wiele ich relacji było nieobiektywnych i alarmistycznych, skupiających się na antysemickich incydentach”. Zarówno dziennikarze z USA, jak i z Izraela mieli także „powielać nieprawdziwe informacje na temat przebiegu” wydarzenia, podsycając „fałszywe stereotypy”, jak nazwano w dokumencie antysemityzm.

Co ciekawe, odniesiono się także do reakcji mediów z Tel-Awiwu na tzw. dużą ustawę reprywatyzacyjną, a więc „negatywnych reakcji na jej projekt ze strony władz Izraela i organizacji żydowskich”.

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy, gdzie stanie pomnik Kaczyńskiego. Będziecie zaskoczeni

Co na to Izrael?

Czas pokaże, w jaki sposób amerykańscy i izraelscy politycy oraz opinia publiczna odniosą się do szczegółów dokumentu. Już dziś możemy się jednak spodziewać, że zapewne nie będą zadowoleni, a wręcz wybuchną wściekłością.

ZOBACZ TAKŻE: O tym konflikcie w obozie PiS nikt nie mówi. Ujawniamy zakulisową wojnę w rządzie

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Internauci gorąco popierają Morawieckiego przeciw Izraelowi [MEMY]


Najbardziej kontrowersyjne fakty o współczesnym Izraelu

Zobacz również