doktor grypa konkretna data
Unsplash Adhy Savala
Joanna Szwalikowska - 27 Października 2020

Doktor nie ma wątpliwości, podał konkretną datę. Zrobi się niebezpiecznie, każdy musi uważać

Doktor pilnie ostrzega. Podał konkretną datę, wtedy sytuacja zrobi się niebezpieczna. Każdy będzie musiał na siebie uważać.

Doktor postanowił pilnie ostrzec wszystkich Polaków. Podał konkretną datę, kiedy zrobi się niebezpiecznie. Sytuacja jest alarmująca. Wszyscy powinniśmy na siebie bardzo uważać.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

Doktor podał konkretną datę. Zrobi się niebezpiecznie

W zaledwie jeden dzień koronawirus uśmierca tyle osób, ile grypa w ciągu pół roku, tak wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Doktor Michał Sutkowski przekazał, iż grypa jeszcze do nas nie dotarła. Kiedy to jednak nastąpi, sytuacja zrobi się niebezpieczna.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia - Państwowego Zakładu Higieny w dniach od 16 do 22 października odnotowanych zostało 66 068 zgłoszeń przypadków zachorowań lub ich podejrzeń na grypę w Polsce. W tym samym okresie zanotowano również 64 783 przypadki zakażenia koronawirusem. W zeszłym roku natomiast mieliśmy o wiele więcej zachorowań na grypę - aż 112 264.

- Grypy jeszcze nie ma. Grypa to jest rzecz, która będzie dopiero. Mamy na razie paragrypę. Leczone przypadki, które są podawane opinii publicznej przez Państwowy Zakład Higieny, to są przypadki grypy i paragrypy, więc samej grypy jeszcze nie ma - mówił doktor Micha.ł Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

- Oczywiście nie czekamy na nią z utęsknieniem, raczej z obawami - podkreślił lekarz. Jak wskazał również lekarz, jest o wiele mniej przypadków grypy rzekomej, ponieważ wiele osób znajduje się na kwarantannie oraz w izolacji. Wiele osób chodzi również w maseczkach oraz znacznie bardziej zwraca uwagę na zasady higieny. Zmniejsza się również liczba interakcji społecznych, ponieważ wiele osób pracuje lub uczy się w trybie zdalnym.

Jak zaznaczył lekarz, już w poprzednim sezonie grypowym zaobserwowano podobny spadek, pomimo że koronawirus pojawił się z końcem sezonu grypowego. Dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny wskazują, iż w sezonie jesienno-zimowym, czyli od 1 września 2019 do 30 kwietnia 2020 r. odnotowano 3 769 480 zachorowań.

- Nie było to pięć milionów czy pięć i pół miliona, które potrafi być, czyli na pewno o 1,5 miliona zmniejszyła się liczba zachorowań na grypę, porównując sezon 2018/2019 z sezonem 2019/2020 - mówił doktor Sutkowski.

Lekarz wskazał na pewne zalety epidemii. Jego zdaniem, obecna sytuacja może nas nauczyć zachowywania dystansu społecznego czy tego, by nie wchodzić komuś na głowę przy kasie w supermarkecie. Większą uwagę zwracamy również na to, by nie kichać i nie kasłać na kogoś i w przestrzeń, a także dbać o higienę.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Zacznie się już dziś między 17, a 19. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

Jak wskazał również doktor Sutkowski, nasilenie grypy może pojawić się z końcem grudnia, a mieć szczyt w pierwszej dekadzie lutego. Wtedy sytuacja zrobi się dość niebezpieczna. Oprócz koronawirusa, może być również bardzo dużo przypadków zachorowań na grypę, która ma wiele podobieństw do COVID-19 w kwestii objawów.

Podobieństwa pomiędzy grypą a COVID-19 to: gorączka oraz dreszcze, kaszel, trudności w oddychaniu, zmęczenie, ból gardła, bóle mięśni, ból głowy, u niektórych osób wystąpiły również wymioty i biegunka, jednak częściej zdarzało się to u dzieci niż u dorosłych. Różnicą natomiast jest to, że w przypadku grypy oprócz powyższych objawów, może pojawić się również katar oraz zatkany nos. Gorączka natomiast nie pojawia się u wszystkich osób. Koronawirus z kolei może również objawić się poprzez utratę węchu oraz smaku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kotek urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem. Jest niepowtarzalny, pokochano go bez względu na wygląd
  2. Agnieszka Radwańska zabrała głos ws. aborcji. Wielu Polaków jest zszokowanych
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Niesamowite dokonanie naukowców. Sklonowali wymarłe zwierzę, liczą na przywrócenie gatunku
  7. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News