Doda jaka jest wszyscy wiedzą. Jest asertywna, ma swoje zdanie i stanowczo go broni. Nie są dla niej obojętne wartości rodzinne, co podkreśla w wywiadach i na każdym kanale mediów społecznościowych. Prawa zwierząt są dla niej równie ważne, czego dała dowód na ostatnim koncercie.

Doda znana z nieprzewidywalnych akcji i ciętego języka nieraz już stanęła w obronie słusznej sprawy. Świadoma swojej pozycji i siły perswazji, chętnie angażuje się w konflikty z mediami czy innymi artystami. A wszystko to dla dobra słabszych czy pokrzywdzonych. Tak było i tym razem. O co poszło?

Prawa zwierząt

Podczas jednego z ostatnich koncertów, piosenkarka zauważyła kobietę, która trzymała na rękach psa. Artystka zareagowała, litując się nad przerażonym czworonogiem i poprosiła kobietę o opuszczenie koncertu. Z zaistniałej sytuacji tłumaczyła się tak:

– Pies słyszy dużo bardziej niż my. Dla ludzi jest to niesamowite, a co dopiero dla zwierząt. I napisałam to po koncercie, bo akurat była taka sytuacja. Zeszłam do kobiety i zwróciłam jej uwagę, żeby absolutnie wyszła z tym psem, ponieważ jest on wykończony i ja to widzę – tłumaczy Rabczewska-Stępień

Dlaczego w ogóle zwierzęta się boją? Niewielu z nas, a na pewno nie kobieta, która zabiera psa na koncert, zdaje sobie sprawę z tego, że pies odczuwa lęk, wynika ze środowiska z którego pochodzi. Według badań przeprowadzonych na zlecenie brytyjskiej organizacji RSPCA wynika, że pies, który pochodzi prosto ze środowiska, w którym się urodził jest bardziej płochliwy, niż ten, który zmieniał miejsca pobytu.

Dlatego ważne jest, żeby właściciel zainteresował się historią psa. Nie jest obojętna w tym przypadku również rasa psa- tylko 12 ras (w tym psy myśliwskie) wykazuje mniejszą wrażliwość na hałas niż cała reszta psów. Wiek oczywiście też ma wpływ na czułość psich uszu – im pies starszy tym bardziej płochliwy. Zwłaszcza ten ostatni czynnik jest bardzo ważny. Aby ułatwić komfort życia futrzaków, bardziej troskliwi właściciele powinni skonsultować się z behawiorystą, by ten usunął ich lęki. Należy obserwować zachowanie psa w głośnym otoczeniu, gdyż lęk może przejawiać się nie tylko poprzez szczekanie czy drżenie, ale i ślinienie się czy nadpobudliwość.

Gwiazdy bronią zwierząt

Doda nie jest pierwszą gwiazdą, która wywołała aferę w obronie praw zwierząt. Internet przez ostatnie dni żyje konfliktem Małgosi Rozenek-Majdan z Kingą Rusin. Gwiazdy TVN poróżniła firma kosmetyczna z którą we współpracę weszła Perfekcyjna Pani Domu, a czego nie poparła Rusin. Do medialnej batalii wkroczyły kolejne gwiazdy m.in Radek Majdan i w ten sposób karuzela wokół zwierząt z gwiazdami w rolach głównych kręci się w najlepsze.

Za naczelnego przewodnika praw zwierząt w Polce uważa się jednak Joannę Krupę, która przy każdej możliwej okazji podkreśla jej miłość do nich. Nie oszczędziła tego nawet w trakcie wywiadu dotyczącego jej zaręczyn. Okazuje się, że i to wydarzenie odbyło się z udziałem zwierząt.

Doda broni wszystkich

Rabczewska-Stępień już nie raz stawała w obronie słusznej sprawy. Pamiętamy chociażby hejt na Marinę Łuczenko- Szczęsną, której w zaawansowanej ciąży oberwało się za to, że broni swojej prywatności. Szczęsna przez dłuższy okres czasu nie odnosiła się do plotek o jej stanie błogosławionym, ani nie publikowała zdjęć z widocznym brzuchem. Internauci nie mogli jej tego wybaczyć i na artystkę wylała się fala hejtu. Starsza koleżanka po fachu postanowiła bronić młodziutkiej przyszłej matki. Doda oswojona z krytyką i mową nienawiści doskonale wiedziała co czuje zaszczuta dziewczyna. Znana z ciętego języka Rabczewska-Stępień wykorzystała swoje 5 minut podczas przemowy na Wielkiej Gali Gwiazd Plejady i zaapelowała:

– Największy polski portal ostatnio zrobił medialny lincz na polskiej piosenkarce w zaawansowanej ciąży. Nie mówię, że pałam do niej ogromną sympatią, ale jestem empatyczna i nie pozwolę na nic takiego. Wszyscy powinniśmy zareagować – mówiła wówczas. Trzeba przyznać, ze jej postawa często jest godna naśladowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska walczy o życie. „Jest w śpiączce, odżywia się przez sondę”
  2.  Agnieszka Chylińska wyjawiła swój intymny sekret. Fani są w szoku
  3. Beata Kozidrak będzie się mocno tłumaczyć. Afera po koncercie, chodzi o duże pieniądze

Znane pary, które wzięły ślub w tajemnicy [ZDJĘCIA]


Miłość na okładce, a potem gorzkie rozstanie. Ich dopadła klątwa

Źródło: pomponik.pl

Dziennikarka portalu Pikio.pl, reporterka WTV, publicystka w HGA Media. Doświadczenie nabywała m.in. w telewizji TVN.