Jest afera, były mąż Dody stanął przed sądem. Szczegóły sprawy odbierają fanom mowę

Jest afera, były mąż Dody stanął przed sądem. Szczegóły sprawy odbierają fanom mowę Źródło: Piotr Molecki/East News

Doda i Adam "Nergal" Darski byli parą, która budziła wiele kontrowersji. Połączenie dwóch silnych charakterów przez lata dostarczało fanom tematów do rozmów. Teraz ponownie pojawił się skandal z udziałem muzyka, który stanął przed sądem. Szczegóły sprawy odbierają mowę.

Adam Darski, znany szerszej publiczności jako "Nergal", dał się poznać, gdy jego partnerką została Doda. Muzyk nigdy nie ukrywał, że scena jest dla niego miejscem, gdzie nie czuje absolutnie żadnych ograniczeń. Wszystko, co robi na scenie, jest po to, by wywołać u odbiorców emocje. Teraz muzyk odpowiada za swoją działalność przed sądem. 

Nergal oskarżony po publikacji kontrowersyjnego plakatu 

Jeszcze w roku 2016 opublikowany został przez Nergala plakat promujący jedną z tras koncertowych. Lider zespołu Behemot podzielił się ze swoimi słuchaczami grafiką, na której był przedstawiony ptak, do złudzenia przypominający orła z godła. Na grafice znalazł się także odwrócony krzyż w otoczeniu węży i czaszek, a także okultystyczny trójkąt.

Plakat wywołał ogromne zamieszanie w kraju. Adam Darski został oskarżony przez Polaków o bezczeszczenie godła, najważniejszego symbolu państwa. Sprawa w końcu trafiła do sądu. Na ławie oskarżonych zasiadł Neral. Muzyk nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Były mąż Dody przed sądem. Nergal nie przyznaje się do winy

-  Nie chciałem zbezcześcić polskiego godła. Ptak na plakacie to nie orzeł, ale feniks. Jestem patriotą i szanuję kraj, w którym się urodziłem. Jestem artystą wykonującym sztukę ekstremalną. Symbole na plakacie są od lat używane przez zespoły grające muzykę heavy metal i kojarzone przez fanów zespołów grających w tym nurcie. To nie ja je wymyśliłem - przekazał podczas rozprawy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Cechy świadczące o wysokiej inteligencji. Nie wszyscy je przejawiają

Nergal nie przyznał się do bezczeszczenia godła. Muzyk wyznał, że na grafice nie został przedstawiony orzeł, a mityczny feniks. Jeżeli sąd uzna Nergala za winnego, liderowi zespołu Behemot grozi kara grzywny lub rok pozbawienia wolności. Decyzja zostanie wydana po przesłuchaniu wszystkich świadków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  2. Kulisy rozstania Alicji Bachledy-Curuś i Marcina Gortata wyszły na jaw. Znajomy pary dolał oliwy do ognia, mocne słowa
  3. Ujawniono, co Marek Kondrat robi z 2-letnią córeczką. Niestety, fani drżą z obaw o przyszłość rodziny
  4. TVP przekazało smutne informacje, Polacy w żałobie. Nie żyje Henryk Płóciennik
  5. Fenomenalny trik na pranie ubrań. Prawdziwy hit, będą jak nowe, już nigdy się zniszczą w pralce
  6. TVP przekazało wstrząsającą wiadomość. ”Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy”, cytowano słowa rodziny

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News