Posłanka PiS zaatakowała Dodę. Nie spodobała się jej tęczowa sukienka piosenkarki

Posłanka PiS zaatakowała Dodę. Nie spodobała się jej tęczowa sukienka piosenkarki Źródło: Instagram/Doda

Doda w obliczu ostatnich przykrych wydarzeń związanych ze społecznością LGBT zdecydowała się założyć tęczową sukienkę. Jej symboliczny gest spotkał się z ostrym atakiem posłanki PiS, która nie jest zwolenniczką tego typu deklaracji.

Doda jest postacią bardzo odważną, jeżeli chodzi o wizerunek, ale także osobą, która nie boi się głośno wyrażać swojego zdania. Ostatni symboliczny gest wokalistki spotkał się z falą krytyki ze strony posłanki PiS. Niezadowolenie wywołała bowiem tęczowa kreacja piosenkarki. 

Doda zaatakowana przez posłankę 

Doda od wielu lat otwarcie wspiera społeczność LGBT i jest oddaną sojuszniką walki o prawa mniejszości seksualnych. Najprawdopodobniej dlatego zdecydowała się założyć podczas jednego z koncertów tęczową sukienkę. 

Jej kreacja wywołała złość posłanki PiS, która ostro zaatakowała wokalistkę. Bernadeta Krynicka opublikowała wpis na swoim Twitterze dotyczący zachowania piosenkarki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

"Niedługo, gdy otworzymy lodówkę zaatakuje nas tęczowa flaga"

Ostatnie wydarzenia podczas Marszu Równości w Białymstoku wstrząsnęły całą Polską. Jak widać te incydenty poruszyły również Dodę. Trudno inaczej odebrać jej wybór tęczowej sukienki podczas występu w Białymstoku, niż jako symboliczny gest wspierania społeczności LGBT.

Celebrytka brała udział w wydarzeniu Polsatu "Disco pod Gwiazdami", na którym to wykonała słynny przebój Alicji Majewskiej zatytułowany "Odkryjemy miłość nieznaną". Jej występ według wielu osób był manifestem solidarności wobec mniejszości seksualnych, a także ofiar fatalnego Marszu Równości. 

Poza spektakularną kreacją w tęczowe barwy, wokalistka zapowiadając swoją piosenkę "Dwie bajki" zwróciła się do publiczności z pięknym apelem.

- Miłość uwalnia w ludziach anioły, nienawiść demony! Łączmy się wszyscy! Wspierajmy się! - krzyknęła podczas koncertu. 

Środowiska LGBT bardzo pozytywnie zareagowały na zachowanie Dody. Zupełnie inaczej ten symboliczny gest przyjęła posłanka PiS, Bernadeta Krynicka, która zaatakowała wokalistkę za pośrednictwem wpisy na Twitterze. 

- Czy mieszkańcy Białegostoku nie mają prawa do chwili relaksu i zabawy bez LGBT? Niedługo, gdy otworzymy lodówkę zaatakuje nas tęczowa flaga! Opamiętajcie się! - napisała na swoim koncie posłanka. 

Ewidentnie tęczowa sukienka Dody zadziałała w sposób prowokujący wobec polskich środowisk prawicowych znanych z ostrej krytyki wobec działalności środowiska LGBT. Wiele osób pod postem Krynickiej napisało, że wolą oglądać tęczową flagę niż patrzeć na oblicza nienawistych kobiet, takich jak posłanka. 

Źródło: Twitter/Marzena Kozak

Źródło: Twitter/Bernadeta Krynicka

ZOBACZ TAKŻE

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Dzięki internautom odnalazła zaginionego psa. Ich spotkanie po 2 latach rozłąki wyciska łzy z oczu
  4. Maja Sablewska pozuje w staniku na polu. Według fanów to już jest żenada
  5. Andrzej planował ślub marzeń. Wesele szybko zamieniło się w koszmar
    Konrad Karpiuk
  6. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli
  7.  

Źródło: Na Temat 

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News