Najpopularniejszy portal społecznościowy w internecie właśnie wydał „Raport Transparentności”. Wynika z niego, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy próśb o dane Polaków było grubo ponad pół tysiąca.

Według raportu Facebooka, do szefostwa portalu napływa coraz więcej próśb o udostępnienie poufnych danych użytkowników. W przeciągu ostatniego półrocza takich wniosków o dane było 46,7 tys. W porównaniu do wcześniejszego okresu 6 miesięcy nastąpił wzrost o 13%.

Z raportu możemy także wyczytać, że 611 wniosków z 46,7 tys. dotyczyło danych Polaków. Były to w większości prośby ze stron różnego rodzaju instytucji. Raport podaje także, że spośród nich 40,75% rozpatrzono pozytywnie.

Najwięcej takich wniosków było jednak w Stanach Zjednoczonych, które zazwyczaj przodują pod względem ich ilości. W USA odnotowano ich 19 235. Co więcej, także procent wniosków rozpatrzonych pozytywnie był większy i to prawie dwa razy. 81,41% wniosków skutkowało ujawnieniem danych.

Tak wysoki odsetek dotyczący kont Amerykanów wynika z tego, że prośby o ujawnienie danych najczęściej są wysyłane w ramach śledztw dotyczących zabójstw czy przemytu narkotyków. W takich sytuacjach władze portalu często ujawniają poufne dane swoich użytkowników.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: gazeta.pl, bankier.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również