Justin Bieber jest artystą, który od lat prowokuje całkowicie skrajne emocje. Nie tylko jego twórczość, ale także kontrowersyjne zachowanie, pozostają szeroko komentowane przez media na całym świecie. Swoimi wybrykami młodemu muzykowi udało się już nawet doprowadzić do tego, że… nie może zagrać ani jednego koncertu w Chinach.

Istnienie zaskakującego zakazu wyszło na jaw, gdy jeden z chińskich fanów Biebera wysłał list do Miejskiego Biura Kultury, w którym zapytał o powód, przez który muzyk ominął jego kraj w czasie trasy koncertowej. Odpowiedź władz była zaskakująco prosta, jednak wywołała kontrowersje w całym muzycznym świecie.

– Justin Bieber jest utalentowanym piosenkarzem, ale jest też bardzo kontrowersyjnym młodym gwiazdorem. Żeby zachować porządek na rynku Chin i oczyścić środowisko chińskich wykonawców, nie powinno się wpuszczać do kraju źle zachowujących się celebrytów. (…) Mamy nadzieję, że gdy Justin dojrzeje, popracuje nad swoim słownictwem i zachowaniami, i wtedy stanie się piosenkarzem uwielbianym przez publiczność – odpisali w bezpośredni sposób pracownicy Biura. Sam Bieber nie odniósł się jeszcze oficjalnie do ich decyzji.

...

Zobacz również