Codziennie na całym świecie odprawia się egzorcyzmy, by z ciał potrzebujących ich osób, wypędzić demony. Przerażające nagranie, ukazujące właśnie taką próbę, szokuje. Według jego autorów ta kobieta jest opętana.

Egzorcyzmy kojarzą się nam głównie z chrześcijaństwem i zachodnimi filmami grozy. Nic bardziej mylnego, gdyż ten zapis z walki o ludzką duszę pochodzi z kraju islamu. Po sieci krążą dziesiątki nagrań, na których widać nienaturalnie zachowujące się osoby. Głównymi objawami rzekomego opętania są: mówienie innym niż zwykle głosem, używanie innego języka, nienaturalnie wielka siła fizyczna i agresja. Księża, którzy uczestniczyli w najsłynniejszych sesjach egzorcyzmów, utrzymują także, że wiele opętanych osób potrafiło pluć gwoździami.

Opętana kobieta

Film, przedstawiający walkę o zdrowie kobiety, pochodzi najprawdopodobniej z Azerbejdżanu. Widać na nim, jak młoda kobieta syczy jak wąż, jest agresywna i próbuje zaatakować prowadzącego egzorcyzm prawdopodobnego kaznodzieje. Mężczyzna wyśpiewuje w jej kierunku słowa arabskiej pieśni, podczas gdy ojciec dziewczyny trzyma ją, ponieważ próbuje się ona wyrwać. Mężczyzna cały czas przemawia do demona, który ma znajdować się wewnątrz jej ciała, zapalając przy tym zapałki i trzymając je bardzo blisko jej głowy. Na koniec wycieńczona dziewczyna opada z sił i zostaje położona na kanapie.

Klasyfikacja opętania

Powodem zachowania dziewczyny nie musi być wcale żaden demon, a choroba psychiczna. Opętanie wpisano w 1994 roku do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 jako zaburzenie transowe i opętaniowe. Jest jednym z rodzajów odmiennych stanów świadomości i zdaniem lekarzy wymaga hospitalizacja, a nie modlitwy.

źródło: youtube.pl/wikipeda.org

Co stanie się z nami po śmierci? 10 niesamowitych teorii

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również