15 września w Polsce po raz pierwszy w historii odbędzie się losowanie europejskiej gry liczbowej Eurojackpot. Wcześniej nie mogła ona funkcjonować w polskich realiach, gdyż nie pozwalały na to przepisy. Dziś, po nowelizacji ustawy o grach hazardowych, każdy Polak będzie mógł wziąć udział w loterii, w której wygrać można nawet 90 milionów euro.

Pula na wygrane pierwszego stopnia w Eurojackpot wynosi około 41,7 mln zł. Drugi stopień gwarantować może więc nawet 2 mln zł. W sumie wszystkich stopni z poszczególnymi nagrodami jest w grze aż dwanaście.

Eurojackpot polega na wytypowaniu 5 spośród 50 oraz 2 spośród 10 liczb. Osoba biorąca udział w loterii może skreślić je według własnego uznania lub zakupić kupon na chybił trafił.

– Od lat otrzymywaliśmy sygnały od naszych graczy, którzy podróżując po Europie, mieli okazję zagrać o ogromne kwoty w europejskiej grze liczbowej i chcieliby, żeby w końcu taki produkt trafił do Polski. Wcześniej ze względu na obowiązujące przepisy prawa nie mogło tak się stać. Po tegorocznej nowelizacji ustawy o grach hazardowych szybko wzięliśmy się do pracy, by móc w końcu sprostać tym oczekiwaniom. Efekt właśnie widzimy – po niespełna pół roku wprowadzamy do Polski grę Eurojackpot, gdzie zagramy o naprawdę niewyobrażalne wygrane – opowiedział mediom o najnowszej, spektakularnej grze prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, który odpowiedzialny jest za sprowadzenie jej do naszego kraju.

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]

Zobacz również