długi weekend
Wikipedia Cordylus CC BY-SA 4.0
Mateusz Sidorek - 29 Kwietnia 2020

Czy w obecnej sytuacji planujecie wyjechać z domu na majówkę?

Zbliża się długi weekend majowy, który zazwyczaj kojarzył się nam z podróżami, grillem i odwiedzinami rodziny oraz przyjaciół. Jednak w tym roku majówka będzie przebiegała w czasie pandemii koronawirusa. Niektórzy porzucili plany o podróżach i spotkaniach towarzyskich, ale są też osoby, które zamierzają wykorzystać kilka wolnych dni.

Długi weekend majowy, który czek nas już za kilka dni, często był okazją do odpoczynku na łonie natury. Zazwyczaj w tym okresie zbieraliśmy się z rodziną i przyjaciółmi przy grillu. Niedawno podczas konferencji prasowej jednak premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelowali, aby w ciepłe dni wolne nie zapomnieć o zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa.

Tak jak wiele osób jest w stanie poświęcić długi weekend i przeczekać go w domu, ewentualnie spędzić ten czas na spacerach z najbliższą rodziną, tak niektórzy mają inne plany. W związku z wprowadzanymi etapami łagodzeń restrykcyjnych zaleceń w parkach i lasach możemy każdego dnia zobaczyć mnóstwo ludzi. Część z nich planuje także spędzić długi weekend na łonie natury wraz z przyjaciółmi. Niektórzy planują nawet podróżować po Polsce. Czy wy planujecie wyjechać na majówkę?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News