Mimo tego, że Arka Noego jest wspominana jedynie w kilku biblijnych tekstach, wokół niej narósł ogromny konflikt. Część środowiska naukowego całkowicie odrzuca jej istnienie, twierdząc, że jej historia to jedynie przenośnia. Są jednak i tacy, którzy twierdzą, że Arka faktycznie istniała. Ci właśnie mają nowe, szokujące informacje na jej temat.

To, co udało się ustalić naukowcom, wywróci do góry nogami wszelkie utarte przekonania na temat Arki. Okazuje się, że ta wyglądała całkiem inaczej, niż dotąd zakładano. Jak przekonują badacze, wcale nie była skonstruowana z drewna.

Jej głównym budulcem była trzcina, a drewno służyło jedynie za szkielet całej konstrukcji. Co więcej, wielka łódź miała także inny kształt, niż dotąd sądzono. Zamiast podłużnej łodzi, miała być konstrukcją okrągłą o szerokości sześciu piętrowych autobusów.

Odpowiedź sprzed tysięcy lat

Do takich ustaleń dotarł pracownik Muzeum Brytyjskiego, Irving Finkel. Jak przekonuje naukowiec, nie zdobyłby tych informacji, gdyby nie stara mezopotamska tablica sprzed 4,7 tys. lat zapisana pismem klinowym. To właśnie na niej spisano wiele szczegółów dotyczących biblijnej łodzi.

Z zapisków wynika, że Arka miała dokładnie 67 metrów długości i 6 metrów wysokości. Składała się z dwóch poziomów, a nad całością rozciągał się dach. Dokładną konstrukcję statku opisano w 60 wersach na kamiennej tablicy.

źródło: wsedno24.pl

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]


8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

...

Zobacz również