Muzyk disco polo rezygnuje z polityki? Nagła dymisja marszałka województwa

Muzyk disco polo rezygnuje z polityki? Nagła dymisja marszałka województwa Źródło: screen youtube.com/MarcinMillerBOYS

Disco polo zyskuje wśród Polaków coraz większą popularność. Jednak nie oznacza to, że osoby związane z tą muzyką nie mogą związać się zawodowo z zupełnie inną branżą. Gwiazdor, który został politykiem, właśnie zrezygnował.

Disco polo przez lata swojego istnienia doczekało się niejednego kultowego zespołu. Bez wątpienia do czołówki tego gatunku muzycznego zalicza się grupa Boys, która ma na swoim koncie takie przeboje jak "Jesteś szalona", albo "Ostatni dzień, ostatnia noc". Zespół już wielokrotnie zmieniał swój skład, a jedną z osób, która w nim występowała, był Artur Kosicki, który występował głównie jako tancerz, ale czasami użyczał również swojego wokalu. Aktualnie Kosicki związany jest z polityką.

Gwiazdor disco polo rezygnuje z polityki

Kosicki po zakończeniu swojej kariery muzycznej rozpoczął pracę w administracji publicznej. Skutecznie piął się po szczeblach kariery, coraz bardziej angażując się w działalność polityczną. W 2016 objął funkcję doradcy ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, a już rok później został przewodniczącym PiS w Białymstoku. W listopadzie 2018 roku został wybrany na marszałka województwa podlaskiego, a sam urząd objął już 11 grudnia. Teraz media obiegła informacja o jego rezygnacji z pełnionej funkcji. Sam Kosicki ogłosił, że jego decyzja podyktowana jest powodami osobistymi, ale w mediach pojawiły się informacje przeczące temu stwierdzeniu. Według Gazety Wyborczej rezygnacja Kosickiego jest wprost związana z odejściem Jurgiela, z którym polityk współpracował od wielu lat.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Co więcej, to właśnie Jurgiel miał usilnie forsować byłego gwiazdora disco polo na nowego marszałka województwa. Krzysztof Jurgiel do minionego poniedziałku pełnił funkcję prezesem PiS w Podlasiu, ale teraz jego miejsce zostało przejęte przez Dariusza Piontkowskiego, który został wybrany przez samego Kaczyńskiego. Nie da się ukryć, że w takich okolicznościach rezygnacja ze strony Kosickiego wzbudza wiele pytań. Zwłaszcza, że swój urząd objął niedawno. Polityk nie przedstawił jeszcze swojego dalszego planu działania, ale podejrzewać można, że dalej będzie się starał obracać w sferach politycznych. Fani zespołu Boys nie mają co liczyć na jego powrót mężczyzny do tej formacji.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jutro wielka akcja „oblężenie Warszawy”. Struktury nowego Leppera rosną na naszych oczach
  2. Wiadomo dlaczego naprawdę Ziemiec odszedł z Wiadomości. Nie mógł tego wytrzymać
  3. CBA nie zajmie się oświadczeniem majątkowym Kaczyńskiego. Nie widzi podstaw
  4. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  5. Zarobki Poli Raksy to wielka tajemnica. Jaką emeryturę dostaje?
  źródło: Na Temat Następny artykuł