Disco polo
youtube.com Bayer Full
Monika Majko - 14 Listopada 2020

Właśnie wyszło na jaw, ile od państwa dostał m.in. zespół disco polo i Beata Kozidrak. Można kupić willę, kosmiczne kwoty

Disco polo to jeden z najbardziej opłacalnych sektorów muzyki, a największe gwiazdy wykonujące ten gatunek zarabiają ogromne kwoty. Kryzys branży artystycznej dotyka jednak wszystkich po równo. Ministerstwo Kultury przyznało właśnie rządowe wsparcie, kwoty są zatrważające.

Disco polo to dochodowy sektor branży muzycznej, dlatego przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansowe wsparcie dla jednego z czołowych zespołów tak zdziwiło Polaków. Szef resortu Piotr Gliński rozdał pieniądze w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, kwoty zapierają dech w piersiach.

Disco polo z ogromnym wsparciem od ministra kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę artystów, którym zostało przyznane wsparcie Funduszu Wsparcia Kultury. Na dodatkowe pieniądze może liczyć ponad 2 tysiące osób, które w odpowiednim czasie złożyły wniosek o rządowe dofinansowanie.

- Zgodnie z rozporządzeniem, wsparcie finansowe jest przeznaczone na działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca, w tym polegającą na świadczeniu usług wspomagających tę działalność przez organizację zaplecza technicznego, na finansowanie lub refinansowanie wydatków ponoszonych w okresie od dnia 12 marca do dnia 31 grudnia 2020 r. - przekazano na stronie ministerstwa.

Niebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiNiebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiCzytaj dalej

Ku zaskoczeniu wielu, wśród beneficjentów programu wsparcia, zapowiedzianego przez ministra kultury Piotra Glińskiego w odpowiedzi na kryzys branży artystycznej wywołany przez pandemię koronawirusa, znaleźli się nie tylko niszowi artyści, ale również znane nazwiska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Zespół disco polo otrzymał ponad pół miliona złotych wsparcia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Budżet Funduszu wsparcia kultury to 400 milionów złotych. Jak przekazali dziennikarze "Super Expressu", z tej kwoty aż 750 tysięcy złotych trafi do Beaty Kozidrak, a jej mąż, który reprezentuje zespół Bajm ma otrzymać kolejne 613,5 tysiąca. Z kolei jak podaje portal money.pl, na wsparcie w wysokości 550 tysięcy złotych może liczyć zespół Bayer Full, którego liderem jest Sławomir Świerzyński.

- Niezależnie od siebie wnioski złożyli wokalista zespołu, Sławomir Świerzyński, i jego żona, odpowiedzialna za impresariat zespołu. W rezultacie Świerzyński dostanie 150 tys. zł na "przetrwanie" pandemii, a jego żona, odpowiedzialna za organizację koncertów, 400 tys. zł na wsparcie dla zespołu - przekazał portal money.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Uwaga: Pilna wiadomość dla Polek i Polaków. Od 5 grudnia nowe zasady, czeka nas ogromna zmiana dot. funkcjonowania na drodze

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Na liście beneficjentów Funduszu znalazł się również Kamil Bednarek, który ma otrzymać od państwa 500 tysięcy złotych oraz Justyna Steczkowska, która zostanie wsparta przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 180 tysięcy złotych.

To tylko kilka ze znanych nazwisk, które pojawiły się na liczącej 63 strony liście artystów, którym przyznano rządowe pieniądze. Wiele osób zwróciło jednak uwagę na nieproporcjonalność kwot, do prawdopodobnych potrzeb wnioskujących o wsparcie artystów.

Dziennikarze portalu money.pl zwrócili się do Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z pytaniem o kryteria przyznawania wsparcia i o przesłanki tak znacznej pomocy dla tego zespołu Bayer Full. Na razie jednak nie otrzymali odpowiedzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Porażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddziale
  2. Kobieta spojrzała na test ciążowy i była pewna. Winny jest jej kot
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  7. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money/Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News