Chcesz schudnąć raz na zawsze? Ta dieta pomoże Ci uniknąć efektu jo-jo

Chcesz schudnąć raz na zawsze? Ta dieta pomoże Ci uniknąć efektu jo-jo Źródło: Pixabay/kaboompics

Dieta zawsze jest wyzwaniem, wymaga zaangażowania i wytrwałości. W dążeniu do idealnej sylwetki można jednak sobie zaszkodzić. Warto wiedzieć, jak odchudzić się skutecznie oraz bez efektu jo-jo.

Dieta kojarzy się z ogromnymi wyrzeczeniami i nieustannym głodem, ale wcale nie musi być koszmarnym przeżyciem. Najczęściej wybiera po prostu nieodpowiednie metody odchudzania, które niewiele mają wspólnego ze zdrowym odżywianiem ani nie zapewniają odpowiedniej ilości energii. Jak szybko, a przede wszystkim skutecznie schudnąć? Przy wyborze diety trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników.

Dieta bez efektu jo-jo jest możliwa. Oto kilka wskazówek

Efekt jo-jo to coś, co przeraża wszystkie odchudzające się osoby. To sytuację, w której dieta przynosi szybki efekt w postaci straty kilku kilogramów, jednak nie jest to stan długotrwały. Po ukończeniu reżimu waga szybko powraca do pierwotnego stanu. Tak właśnie działa większość diet odchudzających - pozwalają szybko zrzucić zbędne kilogramy, ale zaraz po zakończeniu odchudzania nadwaga wraca, czasem nawet większa niż poprzednio.

Najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć takiej sytuacji jest przygotowanie indywidualnego systemu odżywiania. Wyrobienie odpowiednich, zdrowych nawyków żywieniowych przyniesie lepszy efekt, niż jakakolwiek dieta.

Jak więc schudnąć bez efektu jo-jo?

Są dwie podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać, by wszystkie starania zakończyły się sukcesem.

1. Odpowiednio dobrana dieta redukcyjna - to właśnie wybór diety redukcyjnej decyduje o późniejszych efektach odchudzania. Dieta, która jest zdrowa, zawiera posiłki o kaloryczności 1500 kcal na dobę. Nie powinno być ich mniej. Co więcej, musi być to regularny proces. Należy zapomnieć o błyskawicznych głodówkach. Spadek wagi nie powinien przekraczać 4 kg na miesiąc, inaczej mamy sygnał, że nasza dieta nie służy naszemu zdrowiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

2. Trwała zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia- największym błędem, jaki popełniamy podczas odchudzania, jest jego tymczasowość. Przez jakiś czas stosujemy się do nawet najbardziej surowych, instrukcji a po uzyskaniu pożądanego efektu w postaci utraty kilku kilogramów, wracamy do dawnego trybu życia i posiłków. Takie podejście jest absolutnie wykluczone. Zdrowe nawyki żywieniowe powinny towarzyszyć nam już na stałe.

Najgorsze więc, co można zrobić, to zastosować krótkotrwałą dietę odchudzającą o znikomej kaloryczności. Są one fatalne dla zdrowia, niszczą metabolizm. Kluczem do skutecznego odchudzania jest więc zmiana podejścia do diety. To nie ma być krótkotrwałe wyzwanie, a długofalowa zmiana trybu życia.

  1. Dominice Gwit puściły wszystkie hamulce! Nikt nie sądził, że może zrobić coś TAKIEGO! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co pokazała
  2. Barbara Kurdej-Szatan ZDEMOLOWAŁA studio nagrań. Powód jest tak absurdalny, że aż wstyd mówić o tym głośno. Będziecie w szoku!
  3. Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej
  4. Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
  5. Zakonnica wybierała głuche ofiary, księża gwałcili. "Założyła mi pieluchę, by ukryć krwawienie"

Źródło: Wprost

Następny artykuł