To dlatego twoja dieta nie działa. 6 rzeczy, których trzeba unikać jak ognia

To dlatego twoja dieta nie działa. 6 rzeczy, których trzeba unikać jak ognia Źródło: Pixabay.com/stevepb

Dieta ku zaskoczeniu wieli osób, może być łatwa i przyjemna. Większość wiąże dietę z samymi wyrzeczeniami i głodówkami. Nic bardziej innego. Często osoby, które decydują się zgubić kilka kilo bez konsultacji ze specjalistami, zabiera się do tego niewłaściwie, w skutek często może chudnąć zbyt szybko. Może też nagle przybrać na wadze co wprowadzi ją w jeszcze większą frustrację. Jakie są najczęściej powielane błędy?

Lato zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób, w szczególności kobiet, postanawia zmienić coś w swoim wyglądzie. Najczęściej pada na figurę, a dokładniej zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Choć bycie fit i prowadzenie zdrowego stylu życia jest teraz bardzo modne, kobiety często bez odpowiedniej wiedzy, decydują się przejść na dietę. Wielkie rozczarowanie zapanowuje, w momencie, gdy okazuje się, że nie możemy osiągnąć upragnionego efektu. Sytuacja jest jeszcze gorsza, gdy zamiast chudnąć, przybierzemy na wadze. Wynikiem takich problemów, są mit i błędy, które kobiety często powielają. 

Dieta to nie męczarnia 

Dieta, choć wielu kojarzy się jedynie z wyrzeczeniami i głodówkami, wcale taka nie jest. Jeśli zabieramy się do niej zdrowo i przede wszystkim z głową, może być ona jedynie samą przyjemnością. Z czasem z diety może przerodzić się w styl życia, który na stałe u nas zagości. 

W przypadku, gdy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, musimy pamiętać by nasza dieta była odpowiednio zbilansowana. Ilość kalorii, jaką będziemy dostarczać do naszego organizmu, powinna być zgodna z naszymi zapotrzebowaniami.  Dodatkowo ważnym jest, by zwiększyć naszą aktywność fizyczną. Możliwości na to mamy naprawdę wiele, a dzięki emu szybciej będziemy w stanie osiągnąć nasz upragniony efekt. 

Kobiety niestety bardzo często niewłaściwie zabierają się do tematu diety. Bez uprzedniego wzbogacenia swojej wiedzy, postanawiają schudnąć. Gdy przez długi czas nie następuje poprawa w naszym wyglądzie lub też wręcz przeciwnie - przybieramy na wadze - nastaje irytacja. Niekiedy w takich kryzysowych momentach, kobiety decydują się sięgnąć, bo bardziej radykalne i niezdrowe środki. 

Najczęstsze błędy w diecie 

Osoby, które bez odpowiedniej wiedzy postanawiają przejść na dietę, często powielają te same błędy i wyznają najgorsze mity. 

Jednym z najczęstszych i najgorszych błędów jest niejedzenie po 18. Według tej "zasady", nie ważne jak wygląda nasz dzień ani to, o której godziny kładziemy się spać. Już po godzinie 18 nie możemy nic zjeść. Pozostaje nam tylko picie wody.

"Zamiast zmniejszyć deficyt kaloryczny, zmniejszę ilość posiłków." Osoby, które idą takim tokiem myślenia, powinny liczyć się z tym, że szybciej przytyją, niż schudną. Rezygnowanie ze śniadania, może tylko nam zaszkodzić. Jeśli odmówimy sobie najważniejszego posiłku w ciągu dnia, wraz z upływającymi godzinami będziemy stawać się coraz bardziej głodni. Spowoduje to, że nie tylko będziemy podjadać co i gdzie popadnie, ale i nasze późniejsze posiłki będą o wiele większe.  

Jedzenie w kółko jednego produktu to nie dieta! Jedzenie samej sałaty, kapusty, jabłek czy czegokolwiek innego, jest najgorszym pomysłem. Równie szybko, jak schudniemy, trafimy do szpitala. 

Jedzenie w trakcie pracy. Jeśli masz pracę siedzącą, najczęściej przy komputerze to pamiętaj, by zagospodarować sobie chwilę na zjedzenie posiłku w spokoju. Wystrzegaj się porcjowego podjadania, w międzyczasie klikając w klawiaturę. Jest to bardzo niezdrowe. Dodatkowo mózg nie zdarzy zarejestrować, faktu, że właśnie coś zjadłeś, wskutek czego, już za chwilę znów będziesz głodny.  

"Nie mam czasu zjeść". Pamiętaj, że na zjedzeniu posiłku nie potrzebujesz dużo czasu, wystarczy ci zaledwie 15 minut. Nie dopuszczaj do sytuacji, w której twój dzień zacznie się na śniadaniu i skończy na kolacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak chudnąć z głową? 

By mądrze i zdrowo schudnąć, przede wszystkim pamiętaj, że na to potrzeba czasu. Cierpliwość i wytrwałość jest tutaj najważniejsza. Jeżeli chcesz zrzucić parę zbędnych kilogramów, ale nie masz na ten temat odpowiedniej wiedzy, skonsultuj się ze specjalistą. Udaj się do dietetyka, który nie tylko pozwoli poznać ci zapotrzebowani twojego organizmu, ale również może ułożyć ci cały plan dietetyczny. Jeśli jednak potrzebujesz kilku najważniejszych informacji w pigułce, oto one: 

Pamiętaj, by twoja dieta była zbilansowana. Dostarczaj sobie odpowiednią ilość wartości odżywczych. Wybieraj produkty zdrowe, nieprzetworzone. Czytaj skład, ponieważ on również jest bardzo istotny. Zastosuje mniej więcej równe odstępy czasu między posiłkami. Powinno być ich około 5. Jeżeli twój dzień kończy się o 1 w nocy to spokojnie, kolację możesz zjeść około godziny 22. Pamiętaj, by pić dużo wody i zwiększyć swoją aktywność fizyczną. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lubiana aktorka z "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. MAKABRYCZNE morderstwo! Trójka maturzystów brutalnie zamordowała 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Aktor "M jak Miłość" bezczelnie oszukany. Teraz ma osobistą prośbę
  4. Dominika Tajner podjęła kontrowersyjną decyzję. Spełniły się najczarniejsze wizje Michała
  5. Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu
  6. Sensacja w TVN! Faworyt wyrzucony z "Agent Gwiazdy"

 

Źródło: POLKI

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News