Być może nigdy nie schudniesz. Dietetyk długo zastanawiała się czy ujawnić Polakom prawdę, w końcu puściły jej nerwy

Być może nigdy nie schudniesz. Dietetyk długo zastanawiała się czy ujawnić Polakom prawdę, w końcu puściły jej nerwy Źródło: Pixabay/Vidmir Raic

Dieta często staje się obsesją wielu ludzi. Znanej ekspertce w tej dziedzinie w końcu puściły nerwy i wyznała Polakom szczerą prawdę. Wiele osób może być zaskoczonych tym, co powiedziała,

Dieta i przesadne dbanie o swoją sylwetkę często przeradza się w swoistą obsesję. Znana specjalistka w tej dziedzinie postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Wyznała, że długo zastanawiała się nad tym, czy ujawnić Polakom prawdę, ale w którymś momencie puściły jej nerwy i powiedziała wszystko, co myśli. 

Dieta, która jest jak więzienie 

Dieta, która sprawia, że ludzie głodzą się, a później godzinami wykonują nadludzki wysiłek na siłowni, często staje się potworną udręką. W takiej sytuacji często osoby te stają się niewolnikami liczenia kalorii i nie potrafią się już niczym cieszyć, bo wszędzie widzą zagrożenie. 

Karolina Gruszecka, która od lat zajmuje się dietetyką, zdobyła się na bardzo poważny apel w tej sprawie. Opublikowała wymowne zdjęcie i napisała post, w którym wyłożyła swoje tezy. Wielu fanów fitnessu i rygorystycznych diet może zaskoczyć jej stanowisko. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Apel ekspertki 

Jak sama przyznała, główną motywacją do napisania tych słów, był kult szczupłej sylwetki i swoista obsesja, która ogarnęła wszystkich w związku z dążeniem do umięśnionego, wysportowanego ciała za wszelką cenę. 

Długo zastanawiała się czy jest odpowiednią osobą do wygłaszania tego typu tekstów. Mogłoby się wydawać, że dietetyczka również stoi po stronie fitnessu i regularnych morderczych ćwiczeń. Stwierdziła jednak, że nie potrafi już dłużej milczeć, gdy obserwuje to, co dzieje się wokół niej. 

- Kult perfekcyjnego ciała opanował cały świat.Trafia do mnie coraz więcej naprawdę wspaniałych kobiet, które nie akceptują swojego wyglądu. Które mają meeega zaniżone poczucie własnej wartości. Nieustannie porównują swoje ciała do tego co widzą w gazetach, w telewizji, na instagramie… Boli mnie to okrutnie! - napisała na swoim Facebooku Gruszecka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował
2. Już za chwilę pogoda zwariuje, czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nad Polskę nadciąga "Biskajskie ciepło"

Zaapelowała o to, żeby zdać sobie sprawę, że Instagram, to nie rzeczywistość. Aby to udowodnić opublikowała swoje półnagie zdjęcia. Jej ciało nie ma idealnego, muskularnego brzucha, pojawiają się na nim również fałdki, gdy siedzi. Stwierdziła, że ćwiczy z szacunku do siebie i po to, żeby czuć się dobrze. Wystąpiła jako zdecydowana przeciwniczka body shamingu. 

Źródło: Facebook/Karolina Gruszecka 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanaira w Polsce już NIE ZOBACZYMY. Odważny krok firmy
  2. „Żona to wizytówka męża. Zadbana, grzeczna, rodząca synów i milcząca, kiedy trzeba” - wyznanie polskiego mężczyzny
  3. Spojrzała w lustro i zastygła z przerażenia. Odkryła co żyje w jej ciele i ścięło ją z nóg
  4. 500+ może nie trafić do wielu rodzin. Trzeba się śpieszyć, dzisiaj jest ostatnia szansa
  5. Pies nigdy nie powinien lizać nas po twarzy. z 4 niebezpiecznych powodów

Źródło: Facebook/Karolina Gruszecka

Następny artykuł