Dieta arbuzowa podbija sieć. Trwa tylko trzy dni, a jej efekty zwalają z nóg

Dieta arbuzowa podbija sieć. Trwa tylko trzy dni, a jej efekty zwalają z nóg Źródło: unsplash/mihai_stefan/

Dieta arbuzowa jest kolejną dietą jednoskładnikową, która dzieli fanów odchudza na pół. Jedni uważają, że zmiana nawyków żywieniowych na kilka dni i spożywanie tylko jednego produktu to absurd, inni natomiast są przekonani, że to prawdziwy strzał w dziesiątkę i chętnie dzielą się swoimi efektami. Okazuje się, że jedzenie arbuza może zdziałać cuda już po trzech dniach.

Dieta według wielu osób powinna być stylem życia, a nie chwilowym ograniczeniem codziennej kaloryczności. Jednak co w przypadku diet, które w założeniu mają trwać kilka dni i niekoniecznie działać jedynie na spadek masy ciała? Zdania w tym wypadku zapewne również będą podzielone, jednak nie sposób zaprzeczyć widocznym gołym okiem rezultatom. Dieta arbuzowa przynosi zdumiewające efekty i coraz więcej osób chętnie z niej korzysta. 

Na czym polega dieta arbuzowa? 

Nie trudno domyślić się, że dieta, która ma w swojej nazwie wyszczególniony jeden produkt, polega na niczym innym, jak na spożywaniu tylko i wyłącznie jego. Osoby, które decydują się na magię arbuza, powinny w ciągu dnia nie przyjmować innych pokarmów. Na każdy dzień przeznaczony jest jeden, duży owoc. Warto zaznaczyć, że dieta powinna trwać nie dłużej, niż trzy dni, jednak już po tak krótkim czasie, można zauważyć pierwsze efekty nie tylko w masie ciała, ale i całym funkcjonowaniu organizmu.  

W czym może pomóc nam jedzenie arbuza? 

Choć nazywa się to dietą, niewiele ma z nią wspólnego w praktyce. Co prawda jedzenie przez kilka dni wyłącznie arbuza pomoże nam zrzucić parę zbędnych kilogramów, jednak ten krótki zabieg zdecydowanie bardziej skupiony jest na oczyszczeniu naszego organizmu.

Arbuz ma niewiele kalorii, dlatego nie jest tuczący, a ilość wody, jaka się w nim znajduje, działa moczopędnie. Regularne spożywanie tego owocu może pomóc nam w uzupełnieniu wielu niedoborów. Arbuz jest bogaty w witaminę C, kwas foliowy i błonnik pokarmowy, co jest potrzebne naszemu organizmowi. Ponadto jest idealnym źródłem likopeny, czyli czerwonego barwnika, który walczy z wolnymi rodnikami i zmniejsza ryzyko uszkodzeń komórkowych oraz spowalnia proces starzenia się. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co więcej, choć zapewne większość zawsze je omijało, pestki również powinniśmy zjadać wraz z owocem. Są one pełne wartości odżywczych. Spokojnie można piec je w piekarniku, co będzie idealnym i przede wszystkim zdrowszym zamiennikiem dla słonych orzeszków, czy krakersów. Warto jednak mieć na uwadze, że arbuz ma wysoki indeks glikemiczny, przez co po jego spożyciu wzrasta w naszym organizmie poziom cukru, co niekoniecznie jest dla nas korzystne. 

  1. Kwaśniewska została mamą! Córka prezydenta w końcu pochwaliła się swoim maluszkiem. Fani nie mogą uwierzyć w to, co widzą
  2. Nie żyje piękna gwiazda. Jej partner odrąbał jej głowę, a zdjęciem pochwalił się w internecie
  3. 4-latek zapewnia, że w poprzednim wcieleniu był księżną Dianą. Ujawnia porażające fakty, jesteśmy w szoku
  4. Chciał, by jego żona nie cierpiała. Rafał poderżnął jej gardło dwa razy
  5. Strażak myślał, że właśnie uratował 8 szczeniaków ze studzienki. Kiedy zdał sobie sprawę, że to w ogóle nie są psy, wbiło go w ziemię
  6. "W przypadku Dawida doszło do tragedii". Wstrząsające słowa byłego szefa wydziału zabójstw Komendy Stołecznej Policji

Źródło: wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu