Nie żyje 50 dzieci, tragedia za granicą. Zjadły popularny owoc

Nie żyje 50 dzieci, tragedia za granicą. Zjadły popularny owoc Źródło: .

Dieta złożona z owoców okazała się być bardzo szkodliwa. W ciągu ostatnich kilku dni ponad 50 dzieci zmarło, a liczba zatrutych toksycznymi substancjami może w każdej chwili wzrosnąć. Tak przerażających skutków żywienia się liczi nie mógł przewidzieć nikt.

Dieta złożona z samych owoców zyskuje ostatnimi czasy na wielkiej popularności. Wydawać się może, że składniki pochodzenia naturalnego, jak też witaminy są tym, czego potrzebuje organizm, a przez niską zawartość kaloryczną owoce mogą być ciekawym substytutem dla o wiele bardziej tuczących mięs i pokarmów pochodzenia zwierzęcego. Jak się jednak okazuje, tak niepozorne liczi może być bardzo szkodliwe, a nawet powodować śmierć. Przykładem tego jest historia 50 dzieci, których organizmy zostały zakażone szkodliwymi toksynami.

Dieta złożona z liczi okazała się śmiertelnie niebezpieczna. 50 dzieci nie żyje, a ofiar może być więcej

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w Indiach. W prowincji i mieście Muzaffarpur odnotowano w tym roku ponad 179 ofiar zatrucia owocami liczi, a 50 z nich stanowią dzieci, które zmarły, bo nie potrafiły sobie poradzić z zapaleniem mózgu wywołanym konsumpcją owocu.

Jak się bowiem okazuje, owoce liczi jedzone na pusty żołądek w bardzo gorących temperaturach wytwarzają szkodliwe enzymy, które obniżają poziom glukozy we krwi. Z racji suszy panującej w państwie, odnotowuje się coraz więcej osób z zatruciami.

- W tym roku liczba przypadków nieco wzrosła. Fala upałów była zbyt intensywna i trwała zbyt długo - podkreślił Ashok Kumar Singh z indyjskiego departamentu zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Bieda zmusza ich do jedzenia liczi

Problem jedzenia liczi jest o tyle duży, że mieszkańcy regionu Muzaffarpuru należą do jednych z najbiedniejszych w całych Indiach. Gospodarka tej prowincji opiera się głównie na uprawie toksycznego owocu, a dzieci sadowników, jak tez sami uprawiający są zmuszeni często do opierania swojej diety na tym, co sami wyprodukują.

- Międzynarodowi eksperci powiedzieli nam, że liczi mają jakąś toksynę, która trafia do złogów w wątrobie tych dzieci, a kiedy temperatura wzrasta, te toksyny są uwalniane. Faktem jest, że Muzaffarpur to obszar uprawy liczi. Podejrzewamy, że owoc ten ma w tym jakąś rolę. Ale prawdą jest również, że gdy temperatura spadnie i przyjdą deszcze, nie będzie więcej takich przypadków. Z liczi, czy bez - powiedział przedstawiciel indyjskich władz w CNN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Córka Katarzyny Dowbor jest śliczna. Gwiazda urodziła ją po 40 roku życia
  4. Gdzie mieszka Paweł Domagała? Żona gwiazdora to córka słynnego aktora
  5. Wstydliwa wpadka Margaret na wizji TVP. Gwiazda nie wiedziała, że jest na żywo, widzów poderwało z foteli
  6. Upokarzające sceny z Pałacu nigdy miały nie dostać się do mediów. Teraz wyszło na jaw, Markle została zrugana przez Harry'ego?

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News